Biwaki, wycieczki i pokazy w szkołach

Korzystając z naszych usług masz gwarancję ciekawej, integracyjnej wycieczki lub pokazu w szkole. Nasze programy dostosowane są do wieku uczestników, zajęcia prowadziliśmy zarówno w przedszkolach, jak i w szkołach średnich. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wycieczki

Możemy zorganizować Państwu wycieczkę jednodniową, będącą połączeniem zajęć integracyjnych z psimi zaprzęgami w formie programu dającego aktywność współpracę i wyczerpanie tematu psów zaprzęgowych. Wycieczka może odbyć się w okolicach Trójmiasta.


Gdzie?

W okolicach Trójmiasta, dokładne miejsce do ustalenia indywidualnie.

Program

1.Psie Zaprzęgi- zapoznanie ze stadem
  W tej części programu dzieciaki poznają psy, dowiadują się, jak one trenują, co jedzą, czym różnią się od siebie rasy zaprzęgowe i wiele innych ciekawostek związanych z psami zaprzęgowymi i z powożeniem psim zaprzęgiem.

Jest to również okazja do pogłaskania psów, do poznania każdego z nich z osobna, dowiedzenia się co jedzą, jak podróżują , jakie mają oczy i umaszczenie. Instruktorzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące dzieci pytania i przedstawią im wszystkich członków stada.


Nasze psy na co dzień pracują w dogoterapii i są bezpieczne w kontaktach z dziećmi.


2. Zawody w Canicrossie

Canicross, to oficjalna dyscyplina sportowa należąca do grupy sportów psich zaprzęgów. Polega na bieganiu z psem upiętym na smyczy z amortyzatorem (długości ok 2,5 w rozciągnięciu), łączącej się z pasem na talii maszera. Pies biegnie przodem pomagając tym samym w biegu zawodnikowi. Proponujemy mini zawody w tej dziedzinie dla dzieci, polegające na przebiegnięciu krótkiej trasy w formie sztafety w jak najkrótszym czasie.

3. Tajniki pracy maszera

Podczas tej części zajęć uczestnicy poznają tajniki pracy maszera. Zobaczą różne rodzaje pojazdów zaprzęgowych, dowiedzą się kiedy i dlaczego poruszamy się danym pojazdem. Poznają roczny cykl treningowy psów, dowiedzą się, co i jak często jedzą psy oraz jak podróżują. Najważniejsze jest jednak to, że dowiedzą się, jak działa psi zaprzęg oraz jak bezpiecznie poruszać się na wózku oraz saniach zaprzęgowych.

4. Budowanie zaprzęgu

To najbardziej atrakcyjna i bezpośrednia forma poznania pracy zaprzęgu. Zadaniem uczestników jest współpraca w grupie celem stworzenia dobrze działającego psiego zaprzęgu przy pomocy wskazówek maszera (osoba powożąca zaprzęgiem). Grupa wybiera psa prowadzącego (lidera), ubiera wszystkim psom szelki zaprzęgowe, następnie dopina do specjalnej liny ciągowej, aby końcu przypiąć cały zaprzęg do wózka zaprzęgowego. Teraz pozostaje tylko sprawdzić, czy stworzony zaprzęg zadziała. Maszer wraz z osobą wybraną przez grupę rusza i prezentuje w pełnym biegu psi zaprzęg. Współpraca grupy zostaje zakończona sukcesem.

5. Przejażdżki Zaprzęgiem

Każdy uczestnik (dziecko) ma niepowtarzalną okazję przejechać się jako pasażer psim zaprzęgiem składającym się od 6 do 10 husky (około 1 km). UWAGA, TO OPCJA NIEMOŻLIWA JEST W OKRESIE 15.04- 30.09 ZE WZGLĘDU NA ZBYT WYSOKIE TEMPERATURY.
W ciepłym okresie przejażdżki zastępuje pokaz przejazdu zaprzęgu. 

6. Dogtrekking

Czyli po prostu aktywny spacer z psami. Z całym naszym stadem wyruszymy na spacer po okolicy. Do każdego psa przypniemy 2-3 smycze tak, aby każde dziecko mogło prowadzić psa i uczestniczyć w tej formie rekreacji. Po drodze zrobimy przystanek na pojenie.Czas trwania


W zależności od ilości i zaangażowania uczestników- 2-2,5 godz.

Poczęstunek


Z racji tego, że nie jesteśmy firmą cateringową, proponujemy żebyście Państwo zakupili kiełbaski lub inne przysmaki ogniskowe we własnym zakresie. My rozpalimy ognisko i zapewnimy patyczki do pieczenia kiełbasek.


Cena


60 zł/dziecko

Minimalna kwota: 1200 zł
(oznacza to, że jeśli będzie mniej niż 20 dzieci, to kwota za imprezę wynosi 1200 zł, a nie 60 zł/dziecko, natomiast przy ilości dzieci większej niż 20 cena wynosi 60 zł za dziecko, np. 10 dzieci = 1200 zł, 15 dzieci= 1200 zł, , 20 dzieci = 1200 zł, 25 dzieci=1500 zł, 35 dzieci =2100 zł itd)

husky@psiezaprzegi.info tel. 696 079 929

Pokazy

W naszej ofercie znajdują się również zajęcia w formie pokazów dla całych szkół lub przedszkoli. Wówczas przyjeżdżamy do Państwa, a uczestnicy przychodzą do nas grupami po kilka klas. Zajęcia mogą odbywać się na boisku lub innym terenie zielonym nieopodal szkoły, ale proszę zwrócić uwagę na rider techniczny. 

Pokaz psów zaprzęgowych na boisku szkolnym lub terenie zielonym

Jest to możliwość kontaktu z psami, głaskania i zabawy (elementy dogoterapii). Siberian husky to psy bardzo łagodne i bezpieczne. Nasze psy pracują na codzień w dogoterapii. Uczestnicy będą mogli podejść, zrobić sobie zdjęcia, pogłaskać psy. Obsługa opowie również o psach i z chęcią odpowie na wszelkie pytania uczestników
Minimalna ilość psów uczestniczących w imprezie- 14.

Psy podczas pokazu stacjonarnego przypięte są do tzw. Steakoutu, nie biegają więc luzem, wszystkie są przypięte w odległości 1,5 od siebie, także goście mogą chodzić pomiędzy psami i głaskać lub robić sobie zdjęcia z każdym z osobna. Jest to doskonała okazja dla dzieci do zabawy z psami, ale również dla dorosłych do poznania wszystkich członków naszego stada. Oczywiście obsługa odpowie na wszystkie pytania dotyczące psich zaprzęgów.

W miejscu pokazu stacjonarnego będzie również możliwość obejrzenia  letniego i zimowego sprzętu zaprzęgowego: sanki, szelki, wózki. Zaprezentujemy również takie ciekawostki jak psa w butach zaprzęgowych oraz psa w jukach.  Sanki oraz wózki to ciekawostka dla dorosłych i dla dzieci- można zobaczyć, jak działają te pojazdy oraz zrobić sobie na nich zdjęcie.


Pokaz ruchomy przejazdu psiego zaprzęgu

Proponujemy pokaz ruchomy w postaci przejazdu psiego zaprzęgu jako zakończenie zajęć dla każdej grupy. Polegać to będzie na tym, że maszer przejedzie parę razy pokazując psi zaprzęg w ruchu, a następnie zatrzyma się i opowie o tym, jak kieruje się psim zaprzęgiem i zaprezentuje, jak psy reagują na komendy głosowe.


Przebieg

Najlepiej byłoby, alby dzieci przychodziły w grupach po max 2 klasy, czyli po max 60 osób naraz. Zajęcia dla każdej grupy potrwają ok. 30 minut. 
Maksymalny czas trwania zajęć to 5 godzin (Włączając w to 10 minutową przerwę po każdej grupie.)


Rider techniczny

1. Na stworzenie pokazu będziemy potrzebowali terenu o wymiarach ok. 20 na 15 m.
2. Do miejsca pokazu stacjonarnego musi być możliwość dojechania busem z przyczepą
3. Maksymalny czas zajęć to 5 godzin
4. .Konieczna jest możliwość montażu na 2 godz przed imprezą i demontażu na 1,5 godz po imprezie
5. W przypadku zajęć w ciepłej porze roku teren pokazu stacjonarnego musi być zacieniony.
Cena

2000 zł + transport 

husky@psiezaprzegi.info tel. 696 079 929

Biwaki

Jeśli planujecie Państwo wyjazd klasowy, możemy przyjechać i zorganizować dla Państwa atrakcje podczas biwaku.   Proponujemy zajęcia integracyjne, zajęcia z psami zaprzęgowymi, wspinaczki lub spływ kajakowy. 

husky@psiezaprzegi.info  tel. 696 079 929