Spacery socjalizacyjne

Pies jak każdy wie jest istotą stadną, bardzo społeczną i potrzebującą kontaktu nie tylko ze swoim opiekunem, ale także z innymi czworonogami. Psy rozmawiają ze sobą w swoim języku, uczą się od siebie wzajemnie, a kontakt z przedstawicielami własnego gatunku pozwala im wypełnić te luki, których my jako ludzie w stu procentach zapełnić nie potrafimy. Wiemy, jak trudno jest znaleźć dobre ludzko- psie towarzystwo chętne do wspólnych spacerów, dlatego postanowiliśmy wrócić do niegdyś praktykowanej przez nas aktywności jaką są spacery socjalizacyjne. 
Cały pomysł polega na spotkaniu się w określonym miejscu i wspólnym przejściu trasy o długości ok 10 km. Wszystkie psy są na smyczach tak, aby nie inicjować za wczesnego kontaktu dla psów, które nie są na to gotowe. Idziemy sobie razem, psy obserwują się wzajemnie, uczą się swoich zapachów i zachowań. Taka aktywna forma socjalizacji dla każdego psa jest nieco inna- jeden od początku wykazuje chęć do kontaktu i zabawy z innym czworonogiem, innemu wystarczy obserwacja i węszenie. Każdy pies ma swoją przestrzeń, która jest respektowana. 
Socjalizacja ma miejsce także wśród właścicieli, bo psiarz psiarza zrozumie :) To opcja do miłego i aktywnego spędzenia dnia, poznania nowych tras spacerowych i oczywiście dla Waszego psa okazja do spotkania z innymi czworonogami w bezpiecznych warunkach.  

Nie jesteśmy behawiorystami, nie specjalizujemy się w poradach na temat psich zachowań, ale z racji faktu, że od 1996 roku zajmujemy się psimi zaprzęgami, co oznacza kontakt z dużym stadem psów, z koniecznością rozumienia ich wzajemnych relacji, reakcji na ich zachowania i wysyłane przez nie sygnały, możemy Was wspomóc przekazaniem Wam naszych obserwacji podczas spaceru jeśli będziecie mieli na to ochotę. 

NADCHODZĄCE SPACERY

23.06.2024
Spacer Socjalizacyjny z PrzystanekAlaska.pl
Gdynia Wielki Kack

Kluczem do sukcesu w procesie socjalizacji jest regularność spotkań. Dlatego też staramy się  proponować Wam wspólny spacer raz w miesiącu. Tym razem po udanych wspólnych spacerach w lutym, marcu, kwietniu  i maju zapraszamy Was w NIEDZIELĘ 23.06 do Gdyni- rejon Wielkiego Kacka, ulicy Starodworcowej. Czeka nas wspólne pokonanie trasy o długości ok 10 km po pięknych terenach leśnych, przy wyborze terenu kierowaliśmy się również obecnością wody na trasie. Nie jest to impreza nawigacyjna, idziemy razem, bo celem spaceru jest psia socjalizacja i to na niej się skupiamy. Spacer zajmie ok 2 godziny. 
Aby spacer mógł być przyjemny i bezpieczny limitem jest 10 psów. Dodatkowe szczegóły techniczne znajdziecie poniżej. Zapraszamy :) 

Gdzie?

Spotykamy się w Gdyni przy wiadukcie na starodworcowej. Dokładne współrzędne to  54.459758, 18.494112 , a lokalizację widzicie na poniższej mapie

Kiedy?


Spotykamy się w niedzielę, 23.06.2024 o godzinie 11.00. Na spóźnialskich czekamy maksymalnie 15 minut. Cały spacer zajmie ok 1,5-2 godzin, w tym czasie przejdziemy ok 10 km. 

Jak się zapisać?

Prosimy o zapisywanie się na listę tu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1gSQMcas237Y-L4JFmk-HGBCXhERF9G_M3-VlhNkxX7w/edit?usp=sharing
Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona i jest to 10 psów. 

Opłaty

Cena za udział w spacerze to 80 zł/ psa z opiekunem. Jeden pies może iść z maksymalnie 2 opiekunami, każdy dodatkowy opiekun to dodatkowa opłata w wysokości 30 zł. 

Opłat należy dokonać na dane: Agnieszka Matykowska ul. Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia, nr rachunku  14 1050 1764 1000 0097 2125 2212 ING w tytule wpiszcie proszę imiona uczestników i nazwę imprezy, żebyśmy mogli zaznaczyć wpłaty na liście :)
Lub BLIKEM na tel 668 629 766

Opłaty są bezzwrotne i nie podlegają przeniesieniu na inną osobę lub inny termin.  

OSTATECZNYM TERMINEM PŁATNOŚCI JEST 21.06


Sprawy techniczne 

1. Każdy pies spaceruje na smyczy o długości maks 3 m
2. Psy biorące udział w spacerach muszą mieć aktualne szczepienia
3. Nie zmuszamy psów do kontaktu- ani swoich, ani cudzych
4. Nie częstujemy smaczkami innych psów chyba, że właściciel wyrazi na to zgodę
5. Każdy właściciel odpowiada za swojego psa i ewentualne szkody 
6. Spóźnienie na spotkanie większe niż 15 minut oznacza, że nie będziemy na Ciebie czekać, a opłata przepada
7. Deszcz lub śnieg nie są powodem odwołania spaceru, wyjątkiem są sytuacje ekstremalne, np wyjątkowo silny wiatr
8.  Jeden opiekun może iść z maksymalnie 2 psami.


MINIONE SPACERY

18.05.2024
Spacer socjalizacyjny z PrzystanekAlaska.pl
Jezioro Wyspowo

20.04.2024
Spacer socjalizacyjny z PrzystanekAlaska.pl
Bieszkowice

24.03.2024

Spacer socjalizacyjny z PrzystanekAlaska.pl
okolice Koleczkowa25.02.2024
Spacer socjalizacyjny z PrzystanekAlaska.pl
okolice Koleczkowa