RAJDY  I INNE HASANIA PO LESIE

czyli wesoła trasa w dobrym towarzystwie, czasem bez mapy, czasem z mapą, czasem w dzień, czasem w nocy, czasem z zadaniami, czasem bez, ale na pewno  bez spiny :) 

Planowane spotkania

JESTEŚ U PANI! 
czyli leśny rajd z przygodami
Gdynia 4.09.2021

Początek roku szkolnego, trochę smutek, że koniec wakacji, ale jednak las we wrześniu jest piękny jak mało kiedy. Dlatego też w ten pierwszy weekend września zapraszamy Was na rajd z przygodami po lesie- odrobimy razem lekcje, pohasamy na dużej przerwie, a na koniec zjemy coś smacznego :) Wszystko bez rywalizacji, na luzie, w rekreacyjnej atmosferze. Mundurki nie są obowiązkowe, ani buty na zmianę. I to nie jest tak, że jak chcesz być to palec do budki. Po prostu musisz być. Bo jak nie, to jesteś u Pani! ;) 

Co to jest?

Rajd polega na przemierzeniu ok 11 km trasy po lesie i nie tylko nawigując się za pomocą roadbooka (tak, nowość!). Na trasie czeka na Was kilka zadań zgodnych z tytułem imprezy, które możecie, ale nie musicie wykonywać. Na mecie czekać będzie na Was wyżerka oraz pitku- żeby uzupełnić kalorie po trasie. 

Na  rajd oczywiście możesz wziąć swojego psa, ale nie jest to konieczne. Jeśli jednak bierzesz sierściucha, to pamiętaj, że w Lasach Państwowych pies musi być przypięty na smyczy, bo inaczej ręka, noga, mózg na ścianie, zły pan Gajowy i w ogóle groza. 


Gdzie i kiedy ? 

Baza znajduje się na Promiennej 3 w Gdyni. Już kilka razy się tam widzieliśmy, więc mniej więcej pamiętacie to miejsce na Witominie :) Uczulamy na parkowanie aut- to małe uliczki, wąskie, najeżone bramami- może warto przyjechać autobusem, albo zaparkować gdzieś dalej, żeby nie zastawiać chodnika, ani wyjazdu z bram.
Start jest w godzinach 10:30- 12:00. To okno startu pozwoli uniknąć tłumu zarówno podczas startu, jak i na mecie :) 
Limitem czasu na trasie jest godzina 17:00. 

Jak się zapisać ?

Zapisujecie się na listę tu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rPFlugxtTToRaD_YCQjUuaUy5Pesz3e_NdnVBUHiVU8/edit?usp=sharing 

Lista jest tylko dla nas pomocą, abyśmy wiedzieli ile czego kupić, ile kart startowych przygotować oraz do weryfikacji Waszych przelewów :)  Nie jest Waszym zobowiązaniem, tylko i wyłącznie informacją dla nas. Ale jest publiczna i jawna, więc wpisując się na nią, działacie świadomie :) 


Ile kosztuje udział w rajdzie? 

Możecie zapłacić za udział w spotkaniu przelewem albo gotówką. Ceny przedstawiają się następująco

PRZELEW ( przedpłata do czwartku 2.09.2021):

- osoba dorosła: 35 zł, dziecko: 25 zł

GOTÓWKA ( na miejscu)

- Osoba dorosła: 45 zł,

- Dziecko: 35 zł

OPŁATY STARTOWE NIE PODLEGAJĄ ZWROTOWI ANI PRZENIESIENIU NA INNY TERMIN, JEŚLI WIĘC NIE CHCESZ RYZYKOWAĆ- WYBIERZ GOTÓWKĘ. KWOTA JEST WYŻSZA, ALE WTEDY RYZYKO JEST PO NASZEJ STRONIE :)

Dzieci do lat 3 zwolnione są z opłaty startowej, ale dopiszcie je do listy, żebyśmy mogli je wkalkulować w ciastki, tylko wpiszcie w nawiasie wiek dziecka.

DANE DO PRZELEWU ( NOWE od maja 2021!!!)


Agnieszka Matykowska Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia


14 1050 1764 1000 0097 2125 2212 ING


w tytule wpiszcie proszę imiona i nazwiska uczestników i nazwę imprezy, żebyśmy mogli zaznaczyć wpłaty na liście :)

Co ze sobą zabrać?


- ciepłe ubranie, kurtkę przeciwdeszczową no i ogólnie strój odpowiedni do lasu, także szpilki zostawcie w chacie

- będziemy mieli dla Was jednorazowe kubki, ale jeśli chcecie być eko i pić z przyjemniejszego naczynia niż styropianowy kubek, to weźcie sobie kubasy

- choć jest wrzesień, to może być ciepło, weźcie więc ze sobą wodę na trasę, szczególnie jeśli idziecie z psem

- może warto wziąć coś na komary czy inne owady- niby wrzesień, ale przezorny zawsze ubezpieczony

Co od nas dostajecie?

- przygotowaną, oznaczoną trasę i zadania

- wyżerkę na mecie

- kawę, herbatę, lemoniadę na mecie

- utylizację śmieci po imprezie

Jeszcze kilka formalnych spraw...

1. Lista startowa jest widoczna publicznie i jawna. Wpisując się na nią udzielacie zgody na upublicznienie swoich danych na potrzeby organizacji danej imprezy przez  Jagodę Matykowską i Roberta Cieslińskiego. Po zakończeniu imprezy lista jest niszczona, a dane nie są przechowywane.

2. Jesteście na imprezie, czasem z imprezy są zdjęcia. Uczestnicząc w imprezie wyrażacie zgodę na wykorzystanie Waszego wizerunku w materiałach z imprezy, czyli na zdjęciach i filmach. Ale oczywiście jeśli jakieś zdjęcie bardzo się Wam nie podoba- dajcie znać i postaramy się je usunąć :)

3. Przygotujemy dla Was śmietniki i poprosimy, abyście z nich korzystali. Wasze śmieci utylizujemy po imprezie- ale łatwiej nam będzie zabierać posegregowane worki ze śmieciami, niż zbierać opakowania po czymkolwiek bądź z całego terenu .

4. Jeśli idziecie z psem, to pamiętajcie, że pies przez cały czas musi być na smyczy. 
5. Zaparkuj mądrze. Pamiętajcie, że jak zastawicie bramę lub skrzyżowanie, to straż miejska Was dojedzie. Lepiej zaparkować auto bezpiecznie i przejść 500 m do startu niż dostać mandat. Tak samo jak słabo jest zastawić innego uczestnika :) 


Minione SPOTKANIA

NOCNY RAJD
Piątek 2 lipca 2021

Rogulewo


ZIELONY RAJD 
24.04.2021 Gdynia 

JAJO rajd czyli z jajem po lesie
27.03.2021 Gdynia

Walentynkowy Rajd po gdyńskich lasach
13.02.2021 Gdynia

ŁUBUDUBU czyli Rajd na Kartki
16.01.2021 Gdynia

Rajd Ziemniaka czyli dzienny rajd z przygodami
4.10.2020
Gdynia

28.08.2020

GARAGE night rajd 

czyli nocny rajd na koniec wakacji :) 

17.07.2020
GARAGE night rajd

17.11.2019
Przygodowy Leśny Rajd 
WYZWANIE SKAUTA