RAJDY  I INNE HASANIA PO LESIE

czyli wesoła trasa w dobrym towarzystwie, czasem bez mapy, czasem z mapą, czasem w dzień, czasem w nocy, czasem z zadaniami, czasem bez, ale na pewno  bez spiny :) 

Planowane spotkania

NOCNY RAJD
Piątek 2 lipca 2021

Rogulewo


A czemu by się nie pobawić w lesie też nocą? Zapraszamy Was na nocny spacer, albo nawet rajd po Lasach Gdyńskich, z psem lub bez psa, ale na pewno w dobrym towarzystwie. Chcielibyśmy, żeby była to okazja do spędzenia miło czasu, posłuchania lasu nocą i rozruszania kości, nie jest to rywalizacja ani żadne zawody. A na koniec wiadomo- ognicho, kiełby, słuchanie puszczyków i ploty albo opowieści o duchach albo o czym tam chcecie :) Ci, którzy byli na GoodNight Rajd w lipcu wiedzą, że zgubić się nie da, za to spędzić miło czas- owszem :) Poniżej garść najważniejszych informacji dla wszystkich nocnych wariatów :)  

Co to jest?

Cała zadyma polega na przejściu ok. 10 kilometrowej trasy, która jest przez nas wyznaczona odblaskowymi taśmami. Na pewno więc się nie zgubicie, możecie po prostu iść, relaksować się i w dowolnym tempie przemierzać przygotowaną dla Was trasę. Jak już wrócicie do bazy, czyli do parkingu w Rogulewie, czekać będzie na Was ognisko, kawa, herbata, lemoniada i kiełbaski. Wiec po trasie będzie można sobie odpocząć i pooglądać gwiazdy przy ognisku. Czyli atmosfera jak na NaviDogu, tylko, że nocą i bez nawigowania się.

Na nocny rajd oczywiście możesz wziąć swojego psa, ale nie jest to konieczne. Jeśli jednak bierzesz sierściucha, to pamiętaj, że w Lasach Państwowych pies musi być przypięty na smyczy, bo inaczej ręka, noga, mózg na ścianie, zły pan Gajowy i w ogóle groza. 


Gdzie i kiedy ? 

Baza znajduje się na parkingu leśnym w Rogulewie, na styku ulic Wiczlińskiej i Marszewskiej, kawałek za Wiczlinem. Współrzędne to: 54.511202, 18.389820
Spotykamy się w piątek,2  lipca 2021.
Proponujemy Wam start pomiędzy godziną 21:00 a 22:30. Nie są to zawody sportowe, nie gracie na czas, wiec możecie wystartować o dowolnej godzinie w tym przedziale. Możecie iść razem ze znajomymi, możecie iść sami- zależy to tylko od Was. Możecie iść, możecie biec, możecie się czołgać lub turlać- wszystko jest dowolne - ma to być po prostu dobra zabawa w gronie fajnych ludzi


Jak się zapisać ?

Zapisujecie się na listę tu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rPFlugxtTToRaD_YCQjUuaUy5Pesz3e_NdnVBUHiVU8/edit?usp=sharing 

Lista jest tylko dla nas pomocą, abyśmy wiedzieli ile czego kupić, ile kart startowych przygotować oraz do weryfikacji Waszych przelewów :)  Nie jest Waszym zobowiązaniem, tylko i wyłącznie informacją dla nas. Ale jest publiczna i jawna, więc wpisując się na nią, działacie świadomie :) 


Ile kosztuje udział w rajdzie? 

Możecie zapłacić za udział w spotkaniu przelewem albo gotówką. Ceny przedstawiają się następująco

PRZELEW ( przedpłata do środy 30.06.2021):

- osoba dorosła: 35 zł, dziecko: 25 zł

GOTÓWKA ( na miejscu)

- Osoba dorosła: 45 zł,

- Dziecko: 35 zł

OPŁATY STARTOWE NIE PODLEGAJĄ ZWROTOWI ANI PRZENIESIENIU NA INNY TERMIN, JEŚLI WIĘC NIE CHCESZ RYZYKOWAĆ- WYBIERZ GOTÓWKĘ. KWOTA JEST WYŻSZA, ALE WTEDY RYZYKO JEST PO NASZEJ STRONIE :)

Dzieci do lat 3 zwolnione są z opłaty startowej, ale dopiszcie je do listy, żebyśmy mogli je wkalkulować w ciastki, tylko wpiszcie w nawiasie wiek dziecka.

DANE DO PRZELEWU ( NOWE!!!)


Agnieszka Matykowska Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia


14 1050 1764 1000 0097 2125 2212 ING


w tytule wpiszcie proszę imiona i nazwiska uczestników i nazwę imprezy, żebyśmy mogli zaznaczyć wpłaty na liście :)

Co ze sobą zabrać?

- latarkę, bo trasa oznaczona jest taśmami odblaskowymi, których bez światła nie będzie widać, no i warto czasem spojrzeć pod nogi

- ciepłe ubranie, kurtkę przeciwdeszczową no i ogólnie strój odpowiedni do lasu, także szpilki zostawcie w chacie

- jeśli nie jecie mięsa, albo macie jakieś specjalne wymagania żywieniowe, to weźcie ze sobą żarełko, które będziecie mogli podgrzać na ogniu

- będziemy mieli dla Was jednorazowe kubki, ale jeśli chcecie być eko i pić z przyjemniejszego naczynia niż styropianowy kubek, to weźcie sobie kubasy

- choć jest noc, to może być ciepło, weźcie więc ze sobą wodę na trasę, szczególnie jeśli idziecie z psem, choć na trasie przewidujemy miejsce nad wodą, gdzie będziecie mogli napoić futro

- może warto wziąć coś na komary czy inne owady- wieczorem te podstępne kreatury gryzą najbardziej :)  

Co od nas dostajecie?

- przygotowaną, oznaczoną trasę

- ognisko, w tym drewno

- kiełby

- kawę, herbatę, lemoniadę

- pieczywo, ketchupy, musztardy i inne pierdoły

- wywiezienie i utylizację śmieci po imprezie

Jeszcze kilka formalnych spraw...

1. Lista startowa jest widoczna publicznie i jawna. Wpisując się na nią udzielacie zgody na upublicznienie swoich danych na potrzeby organizacji danej imprezy przez  Jagodę Matykowską i Roberta Cieslińskiego. Po zakończeniu imprezy lista jest niszczona, a dane nie są przechowywane.

2. Jesteście na imprezie, czasem z imprezy są zdjęcia. Uczestnicząc w imprezie wyrażacie zgodę na wykorzystanie Waszego wizerunku w materiałach z imprezy, czyli na zdjęciach i filmach. Ale oczywiście jeśli jakieś zdjęcie bardzo się Wam nie podoba- dajcie znać i postaramy się je usunąć :)

3. Przygotujemy dla Was śmietniki i poprosimy, abyście z nich korzystali. Wasze śmieci utylizujemy po imprezie- ale łatwiej nam będzie zabierać posegregowane worki ze śmieciami, niż zbierać opakowania po czymkolwiek bądź z całego terenu .

4. Jeśli idziecie z psem, to pamiętajcie, że pies przez cały czas musi być na smyczy. 
5. Zaparkuj mądrze. Pamiętajcie, że jak zastawicie bramę lub skrzyżowanie, to straż miejska Was dojedzie. Lepiej zaparkować auto bezpiecznie i przejść 500 m do startu niż dostać mandat. Tak samo jak słabo jest zastawić innego uczestnika :) 


Minione SPOTKANIA

ZIELONY RAJD 
24.04.2021 Gdynia 

JAJO rajd czyli z jajem po lesie
27.03.2021 Gdynia

Walentynkowy Rajd po gdyńskich lasach
13.02.2021 Gdynia

ŁUBUDUBU czyli Rajd na Kartki
16.01.2021 Gdynia

Rajd Ziemniaka czyli dzienny rajd z przygodami
4.10.2020
Gdynia

28.08.2020

GARAGE night rajd 

czyli nocny rajd na koniec wakacji :) 

17.07.2020
GARAGE night rajd

17.11.2019
Przygodowy Leśny Rajd 
WYZWANIE SKAUTA