Planowane spływy

Dwie Wody
Spływ kajakowy Wda i Kanał Wdy
7-9.07.2023

Sezon kajakowy w tym roku zaczynamy, a zarazem kończymy (bo to jedyny planowany spływ w tym roku) propozycją dwóch wód- pierwszy dzień to Kanał Wdy- spokojny, mało uczęszczany i malowniczy, natomiast drugi to zróżnicowany i ciekawy spływ Wdą. Każda z wód jest inna, dystanse są rekreacyjne, a miejsce w którym biwakujemy dzikie i mało uczęszczane :) 

Data
Zapraszamy Was w terminie 7-9 lipca 2023, jest to termin piątek- niedziela, ale płyniemy tylko w sobotę i niedzielę. Jeśli macie ochotę spotkać się z nami już w piątek wieczorem to super, jest okazja żeby się poznać i pobiwakować, jednak jeśli wolicie przyjechać w sobotę rano to też jak najbardziej można.

Miejsce
Spotykamy się w piątek na polu namiotowym przy Jazie na rzece Wdzie- niedaleko Borska - tam biwakujemy pierwszą oraz drugą noc więc namioty rozbijacie tylko raz. Współrzędne tego miejsca to 53°56'28.6"N 17°56'07.3"E . Lokalizacja widoczna jest na poniższej mapie :)

Plan Spływu

Piątek (można przyjechać dopiero w sobotę- to zależy od Was!)
Spotykamy się od godziny 18:00 na polu namiotowym w na jazie na Wdzie . Rozbijamy namioty, rozpalamy ognisko, biesiadujemy :)


Sobota
Spotykamy się o godzinie 11:00 na polu namiotowym w na jazie na Wdzie

Lub jeśli nocowaliście- jesteście gotowi na godzinę 10:00 - wstani, ubrani i gotowi do działania :)

10:00- kierowcy jadą na metę i wracają z nami na start  
11:00-wsiadamy do kajaków i rozpoczynamy spływ Kanałem Wdy

11:00- 15:00 płyniemy! 
15:00- tak mniej więcej o tej godzinie dopływamy do Mostu przy Leśniczówce Wojtal, wsiadamy w auta i busa i wracamy na pole
16:00- ... rozbijamy namioty, biesiadujemy i odpoczywamy :)


Niedziela

10:00-  kierowcy jadą na metę i wracają z nami na start  

11:00- wszyscy zwarci i gotowi, pakujemy co potrzeba 

11:00-15:00- wpłyniemy do elektrowni Wojtal

16:00- jesteśmy w Wojtalu, gdzie alb0 czekają Wasze auta dowiedzione tam przez Was rano, albo nasze auta które dowiozą Was po auta do Czarnego. 


Kilometrowo przedstawia się to tak:

- Sobota -Kanał Wdy- trasa jaz- most przy Leśniczówce Wojtal. Długość spływu ok 11 km
- Niedziela- Wda, trasa jaz- elektrownia Wojtal. Długość spływu ok 12 km

Podane godziny są umowne, oprócz godzin startu. Każdy płynie we własnym tempie, na spokojnie, nikt nikogo nie goni :)


CenaCena za osobę w kajaku dwuosobowym -300 zł 

Cena za osobę która płynie sama w kajaku dwuosobowym- 500 zł Cena nie obejmuje jedzenia, transportu z domu na miejsce startu i powrotu do domu oraz opłat na polach, w tym pobytu i parkingu.
Koszt pobytu na polu na jazie jest następujący:
- 15 zł/ dobę/osoba
- 15  zł/dobę/samochód

Pole jest kompletnie dzikie- są na nim toalety typu wychodek, nie ma pryszniców ani bieżącej wody. Warto więc zaopatrzyć się w bezpieczną ilość wody pitnej oraz mokre chusteczki dla higieny :) 

Płatności należy dokonać na dane: Agnieszka Matykowska Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia
14 1050 1764 1000 0097 2125 2212 ING


W tytule wpiszcie "spływ - imię i nazwisko uczestnika"
Ostateczny termin płatności to 27.06.2023
OPŁATA ZA SPŁYW NIE PODLEGA ZWROTOWI CHYBA ZE NIE BEDZIE ODPOWIEDNIA ILOŚĆ OPŁACONYCH OSÓBJak się zapisać?Poprosimy Was o zapisywanie się na listę tu:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DXzZMwSA_tG0vHXCk4u0nre6h57i9jLFZ7ujQQj3qbI/edit?usp=sharing
 Maksymalna ilość to 10 kajaków, więc teoretycznie 20 osób, chyba, że ktoś płynie pojedynczo. W przypadku większej liczby zainteresowanych decydować będzie kolejność wpłat.

NA 10 OPŁACONYCH UCZESTNIKÓW, CZYLI NA MINIMALNĄ ILOŚĆ ABY SPŁYW SIĘ ODBYŁ CZEKAMY DO 23.06.2023

Oznacza to, że jeśli wpisałeś się jako jedenasta osoba na liście, a uczestników jest ponad 20, to osoba z listy rezerwowej która zrobiła przelew szybciej niż Ty wchodzi na Twoje miejsce a Ty idziesz na listę rezerwową.

Lista jest publiczna i wpisujecie się na nią dobrowolnie. Wasze dane umieszczone na liście służą wyłącznie organizacji spływu, po spływie dane nie będą przechowywane a lista zostanie usunięta.

Informacje ogólne :) 

Kajaki

Zapewniamy Wam dwuosobowe kajaki polietylenowe, czyli takie ładne, nowoczesne z siedzonkami i w ogóle. Razem z kajakami oczywiście otrzymujecie kamizelki asekuracyjne oraz aluminiowe wiosła. 
Zapewniamy również transport kajaków  na start i z mety spływu. 

Czy mogę płynąć z dzieckiem lub z psem? 

Jasne, jak najbardziej. Pamiętaj jednak, że w kajaku z Tobą nie może płynąć na przykład trójka Twoich dzieci, ponieważ jest to niebezpieczne. Dzieci również nie mogą płynąć na kajaku same, nie możesz też oczekiwać od innych uczestników opieki nad swoimi latoroślami ani podczas płynięcia, ani na biwaku. 
Co do psa to oczywiście zapraszamy, ale sytuacja ma się dokładnie tak samo jak z dziećmi- biorąc psa na spływ odpowiadasz za niego warto więc sprawdzić, jak Twój pies zachowuje się na kajaku. Kajaki są dwuosobowe, więc zachowanie Twojego psa nie może przeszkadzać drugiej osobie w kajaku lub uniemożliwiać Wam płynięcia. 
Biorąc psa odpowiadacie za niego. Wiadomo, że na kajaku, ale nie tylko. Każdy sądzi, że własnie pies na kajaku będzie największym problemem, jednak okazuje się, że jest to najmniej problematyczny punkt całej imprezy. A co jest problematyczne?Nocujemy na polach namiotowych, na których na pewno nie będziemy sami. Stąd:
1. Pies na polu namiotowym nie może biegać luzem. Musi być na smyczy. Jeśli chcesz, żeby pobiegał sobie swobodnie, to weź go na spacer i spuść w miejscu, gdzie nie będzie nikomu przeszkadzał. Pamiętajmy, że nie każdy ma ochotę na kontakt z psem, również nie wszystkie inne psy mają na taki kontakt ochotę. A więc pies na polu namiotowym musi ZAWSZE być na uwięzi.
2. Inni ludzie również przyjechali na wypoczynek. Mają prawo to robić w spokoju. Nie może być więc tak, że Twój pies swoim szczekaniem przeszkadza innym osobom. Zastanów się więc, czy jesteś w stanie nad tym zapanować, ponieważ jeśli inni goście będą się skarżyć, to właściciel pola może najzwyczajniej w świecie poprosić Cię o opuszczenie go w trybie natychmiastowym. A to by nie było miłe.
3. Na kajaku jedna osoba może płynąć z jednym psem. Bo naszym zdaniem tylko jednego psa naraz jest w stanie opanować.

To jest taki czas, żeby zastanowić się, czy Twój pies da radę. Oczywiście może masz na to sposób, na przykład kiedy zacznie szczekać, a Ty wiesz, że możesz zabrać go na 10 kilometrowy bieg i to go zmęczy i po powrocie na pole pójdzie spać- to świetnie. Jeśli jednak Twoim sposobem na uciszenie psa jest krzyczenie na tego psa nieprzynoszące efektu, to jest to jeszcze więcej hałasu dla innych gości. Więc to też nie wchodzi w grę i może skutkować wyrzuceniem z pola namiotowego, nie przez nas, ale przez właściciela. Ale jeśli nie masz sposobu na jego szczekanie lub wycie to zastanów się, czy na pewno warto go zabierać ze sobą

Czy muszę płynąć ze wszystkimi moimi bambetlami? 

Nie, nie ma takiej potrzeby. W kajaku macie tylko to, co potrzebne Wam na kajaku. Reszta rzeczy jest w Waszym aucie. I tak. Rano wszystkie auta jadą na metę danego odcinka i tam zostają. Następnie my naszymi autami zabieramy kierowców i zawozimy ich na start danego odcinka. W ten sposób jak dopływacie to wsiadacie do auta i wracacie do miejsca, gdzie nocujemy. 
Oczywiście jeśli ta opcja Wam nie odpowiada i chcecie płynąć ze wszystkimi Waszymi pakunkami- nie ma sprawy. Po zakończeniu spływu zapewnimy Wam transport  na start żebyście mogli odebrać swoje auto. 

Co ze sobą zabrać? 

- namiot

- karimatę lub materac 

- śpiwór
- kurtkę przeciwdeszczową
- worki na śmieci lub wodoodporny worek na rzeczy które macie w kajaku - tu tip: na telefon dobrze sprawdza się słoik
- jedzonko i pitku 
- sztućce i naczynia typu kubek, menażka 
- strój kąpielowy 
- gotówkę na opłacenie noclegów 
- ręcznik
- coś na komary i kleszcze

- mokre chusteczki takie dla dzieci i może suchy szampon, bo to zawsze się przyda :) 
- warto zabrać sandały

- warto zabrać butlę gazową i czajnik, bo o ile wieczorem można podgrzać wodę na ognisku, o tyle rano kiedy każdy chce kawę to ten proces zawsze wydaje się za długi :D 
- no i ciuchy na zmianę, wiadomka! 

Co jeśli będzie padać ? 

No jasne że zatrzymamy się i przeczekamy dużą ulewę, ale generalnie płyniemy :) Na szczęście wszystkie rzeczy macie w autach, więc na mecie będą czekać na Was suche namioty, ciuchy  i śpiwory. Na kajak warto zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, bo przecież deszcz deszczem, a trasę spłynąć trzeba :) Nikt jeszcze od letniego deszczu nie zniknął, więc nie ma co płakać :) 

Co zapewniamy

- organizację tej całej afery 

- kajaki dwuosobowe polietylenowe ) te takie nowoczesne, wiecie ładne
- wiosła i kamizelki asekuracyjne
- transport kajaków 
- ogniska codziennie wieczorem
- ewentualną pomoc w rozbijaniu namiotów
- ewentualną pomoc w pokonywaniu kajakiem przeszkód i przy przenoskach
- transport kierowców z miejsc pozostawienia aut

Czego nie zapewniamy

- jedzenia i napojów
- opłat za pola namiotowe
- namiotów, karimat, śpiworów i innych bambetli
- dojazdu na miejsce startu oraz powrotu z mety spływu
- opieki nad dziećmi i psami

Minione spływy

Czarny Spływ Wdą 

8-10.07.2022

Przełom Rzeki Wdy

6-8 sierpnia 2021

Dwie Wody
16-18 lipca 2021

Ostatni spływ 2020 Brda 24-26.07.2020

5-7 lipca 2019

UBOT 2

10-12.08.2018

UBOT 1

13-15.07.2018


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.