Wakacyjny dogtrekking NaviDog Ustarbowo 18 i 19.08.2018

Choć wiemy, że wakacje to czas wyjazdów, urlopów i zwiedzania, to kolejny raz proponujemy Wam wakacyjne spotkanie dogtrekkingowe. Mamy nadzieję, że będzie to okazja do spędzenia przyjemnego, aktywnego weekendu z możliwością noclegu z sierściuchem pod namiotem.

Mamy nadzieję, że pomimo zajętego wakacyjnego czasu znajdziecie w swoich kalendarzach miejsce na dogtrekking i ponawigowanie się po Kaszubach. No i wiadomo, na spędzenie miłego czasu przy ognisku z dwu i czteronożnymi dogtrekkingowymi wariatami :)
Wiadomo, że NaviDog.pl to imprezy dogtrekkingowe w pomorskim, ale dokładnie gdzie?


Tym razem zapraszamy Was do miejscowości Ustarbowo, kawałek za Wejherowem. Spotykamy się na prywatnej ziemi, a nie na polu rekreacyjnym Lasów Państwowych, ponieważ zależało nam na możliwości noclegu pod namiotami.Na starcie/mecie znajduje się mały lasek oraz staw, natomiast 2 km od tego miejsca znajduje się Jezioro Ustarbowskie, w którym można wykąpać siebie i psa w razie upałów. Nieopodal znajduje się również mała rzeczka Gościcinna w której też w razie potrzeby można zmoczyć psa.Wybraliśmy ten rejon również ze względu na walory krajobrazowe oraz bliskość Trójmiasta. Wiadomo, że uczestnicy dogtrekkingu doceniają piękno i zróżnicowanie krajobrazu, więc i tym razem będziemy się starać sprostać Waszym wymaganiom.

Dokładna interaktywna mapa google z miejscem startu-mety znajduje się na www.NaviDog.pl


Godzina startu


Co jakiś czas staramy się robić NaviDoga nie tylko w sobotę, ale też w niedzielę. Wiemy, że część z Was pracuje w soboty i w związku z tym nie ma opcji uczestniczenia w dogtrekkingu. Tak więc tym razem w naszym wakacyjnym spotkaniu proponujemy Wam opcję startu zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Do tego w sobotę start jest o późniejszej godzinie, więc być może część z Was da radę wpaść nawet po pracy. Oczywiście nie musicie iść w oba dni- możecie zdecydować się tylko na jeden, nie ma problemu.

Start w sobotę 18.08 - godzina 17:00

Start w niedzielę 19.08 - godzina 12:00

Te godziny dobraliśmy również tak, aby te osoby, które zdecydują się na nocleg pomiędzy jednym dniem dogtrekkingu a drugim nie musiały czekać na wieczorne ognisko, tylko po powrocie z trasy mogły rozłożyć sobie namioty, chwilę odpocząć i już, już zaraz będzie wieczór :) A następnego dnia spokojnie się wyspać i po śniadanku ruszyć na trasę :D

Oczywiście podane godziny są przyjętymi przez nas godzinami startu, i od tych właśnie godzin liczymy Wasze wyruszenie na trasę dogtrekkingu. Warto być chwilę wcześniej, aby pobrać mapę, podpisać listę startową itp. Jasna sprawa, że nie jest to walka o złote kalesony- jak się spóźnicie nic się nie stanie, po prostu wyruszycie na trasę później :)


Prosimy o zapisywanie się tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1672k01-l2y6f4PK526jqQUKSuUp19WG7S_E0544XSME/edit?usp=sharing


Lista ta jest również lista osób do ubezpieczenia NNW, prosimy więc o wpisywanie pełnych imion i nazwisk wszystkich uczestników.


Jakie są trasy dogtrekkingowe i czy muszę mieć swojego psa?


Proponujemy Wam 3 trasy dogtrekkingowe:


1. Trasa Rookie ( ok. 5 km)


2. Trasa Active ( ok 10 km)


3. Trasa Challenge ( ok. 20 km)


Decyzję odnośnie pokonywanej trasy podejmujecie w momencie startu.

Mamy nadzieję, że te trzy długości trasy sprawią, że każdy pies i właściciel się odnajdą na NaviDogu i znajdą trasę odpowiednią do swoich możliwości, wieku i kondycji. Należy też wziąć pod uwagę, że NaviDog to impreza dogtrekkingowa, a więc też nawigacyjna, więc jeśli będziecie się gubić, to zrobicie więcej kilometrów niż podana długość trasy.


Jeszcze ważne info jest takie, że sobotnia i niedzielna trasa Rookie oraz Active są inne, natomiast najdłuższa trasa, czyli trasa Challenge jest taka sama w oba dni.

Na pytanie : Czy muszę mieć swojego psa na dogtrekking? Odpowiemy- niekoniecznie, możemy użyczyć jedno z naszych futer, ale musimy mieć to info wcześniej- zapisując się na listę w polu "Imię psa" wpiszcie że chcecie psa od nas.


Osoby chcące wypożyczyć psa od nas prosimy o opłacenie startu przelewem- rezerwacja na psa jest ważna 2 dni, po tym czasie jeśli nie mamy wpłaty lub potwierdzenia przelewu pies automatycznie zostaje zwolniony i wraca do puli psów do wypożyczenia.


Pamiętajmy jednak, że nasze psy to nie maszyny. Czasem mają prawo do gorszego samopoczucia, cieczki czy innej sprawy. Nie wszystkie psy również się lubią więc nie każdy z każdym może iść w jednej ekipie. Więc choć jest dla Was lista dostępnych psów, to zastrzegamy sobie prawo do ostatecznej decyzji jakiego psa przypisać do danej osoby, oraz do zamiany lub wycofania psa w razie kontuzji lub jego złego samopoczucia.

WAŻNE!

Jeśli rezerwujesz naszego psa i wiesz, że się spóźnisz- daj nam znać :) Jeśli nie dajesz nam znać, a spóźniasz się więcej niż 20 minut, być może puścimy psa na trasę z kim innym. Nie chcemy, aby siedział bezczynnie całą imprezę, jeśli nie wiemy, czy przyjedziesz :)
Ile kosztuje udział i co dostajecie od nas w ramach NaviDog?


Dostajecie mapę w formacie A3, przygotowaną i oznakowana trasę, wyżerkę i mamy nadzieję, że fajnie spędzony czas :) No i nagrody, jeśli wygracie, albo załapiecie się na jedną z "dziwnych" kategorii. Oczywiście w NaviDogu nie stawiamy na sportową formę dogtrekkingu, staramy się, aby atmosfera była rekreacyjna, luźna i przyjemna, dlatego nagrody to raczej symboliczne upominki dla zwycięzców z każdej kategorii plus małe nagródki które rozdajemy za różne dziwne osiągnięcia. Nie powiemy jakie, bo sami jeszcze nie wiemy.


Jak zawsze planujemy dla Was mały poczęstunek, ale jest to raczej prosty, ciepły posiłek, więc jeśli macie jakąś specyficzną dietę, to bierzcie żarcie ze sobą- ognisko będzie do Waszej dyspozycji. Będziemy tez mieli dla Was herbatę i kawę na rozgrzanie po trasie :)


Stali bywalcy wiedzą też, że na mecie zazwyczaj czekają na Was ciacha. Skąd one się biorą?

Otóż my nie umiemy piec, więc kupujemy dla Was ciasteczka i angażujemy naszą niezastąpioną panią Stenię lub równie niezastąpioną panią Ewcię w upieczenie choć jednego domowego ciasta.

Reszta tak bogato zastawionego słodkiego stołu to zasługa naszych uczestników- kto umie piec i ma ochotę, ten przywozi ze sobą pyszne, domowe ciacho. Czyli to dzięki Wam NaviDogowicze te impreza słynie z najlepszych ciast na świecie :) Jeśli więc umiesz piec i masz na to ochotę- nie krępuj się i przynoś ciacho! :D


Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, ale czasem trzeba :) Możecie zapłacić za udział w NaviDOG.pl przelewem albo gotówką. Ceny przedstawiają się następująco:


PRZELEW ( przedpłata do czwartku 19.04.2018):


- 1 dzień - osoba dorosła: 35 zł, dziecko: 25 zł


- 2 dni- osoba dorosła:60 zł, dziecko: 40 zł


GOTÓWKA ( na miejscu)


- 1 dzień: osoba dorosła: 45 zł, dziecko: 35 zł


Dzieci do lat 3 zwolnione są z opłaty startowej, ale dopiszcie je do listy, żebyśmy mogli je ubezpieczyć, tylko wpiszcie w nawiasie wiek dziecka. Dane do przelewu znajdziecie na www.NaviDog.pl


Pamiętajcie, że opłaty startowe nie podlegają zwrotowi ANI przeniesieniu na następny termin lub inną osobę, poza przypadkiem odwołania lub zmiany terminu imprezy z winy organizatora, czyli z naszej.

Nie chcesz ryzykować- wybierz gotówkę Płacisz więcej, ale nie ryzykujesz.


Co z noclegiem? Czy jest on dodatkowo płatny?


Nie, oczywiście nie jest on dodatkowo płatny. Nie jest to pole biwakowe, tylko po prostu kawałek prywatnej ziemi, na którym możecie przenocować pod namiotem. Warto się więc zaopatrzyć w namiot właśnie, śpiwór karimatę oraz inne biwakowe akcesoria. Weźcie też pod uwagę, że choć zapewniamy Wam jedzonko po powrocie z trasy, to jeśli chcecie coś zjeść w nocy lub na śniadanie to warto zabrać ze sobą prowiant. Polecamy również zabrać ze sobą turystyczną kuchenkę gazową, żebyście mogli z rana zrobić sobie kawę lub herbatę.

Na zakończenie :)


Mamy nadzieję, że widzimy się z Wami na wakacyjnym dogtrekkingu w Ustarbowie.

Żeby zebrać jeszcze do kupy wszystkie informacje to:

1. Wydarzenie na fb jest tu: klik

2. Lista startowa jest tu: klik

3. Wszystkie szczegóły oraz dane do płatności są tu: www.NaviDog.pl
dogtrekking , pomorski dogtrekking, dogtrekking pomorski, dogtrekking kaszuby, dogtrekking pomorze, navidog , navidog.pl, dogtrekking pomorskie, dogtreking, dogtreking pomorze