Urodziny z psimi zaprzęgami

Każde urodziny dziecka to wyjątkowy dzień. Dzień, który chcemy, żeby zapadł w pamięć zarówno samego solenizanta, jak i jego gości. Dlatego też fajnie jest pomyśleć, o zorganizowaniu wyjątkowej imprezy urodzinowej w terenie, z udziałem psów zaprzęgowych, z kiełbaskami z ogniska i po prostu kupą dobrej zabawy. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty urodzin dla dzieci z psimi zaprzęgami. W tym wpisie postaramy się przybliżyć ten pomysł i pokazać Wam na zdjęciach jak to mniej więcej wygląda :)


 

 

 


1. ZAPOZNANIE ZE STADEM


W tej części programu dzieciaki poznają psy, dowiadują się, jak one trenują, co jedzą, czym różnią się od siebie rasy zaprzęgowe i wiele innych ciekawostek związanych z psami zaprzęgowymi i z powożeniem psim zaprzęgiem.

Jest to również okazja do pogłaskania psów, do poznania każdego z nich z osobna, dowiedzenia się co jedzą, jak podróżują , jakie mają oczy i umaszczenie. Instruktorzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące dzieci pytania i przedstawią im wszystkich członków stada.


Nasze psy na co dzień pracują w dogoterapii i są bezpieczne w kontaktach z dziećmi.


 

 

 
2. ZAWODY W CANICROSSIE


Canicross, to oficjalna dyscyplina sportowa należąca do grupy sportów psich zaprzęgów. Polega na bieganiu z psem upiętym na smyczy z amortyzatorem (długości ok 2,5 w rozciągnięciu), łączącej się z pasem na talii maszera. Pies biegnie przodem pomagając tym samym w biegu zawodnikowi. Proponujemy mini zawody w tej dziedzinie dla dzieci, polegające na przebiegnięciu krótkiej trasy w formie sztafety w jak najkrótszym czasie. Oczywiście jak przystało na urodziny dla dzieci ten punkt programu odbędzie się w formie zabawowej- dystans do pokonania to kilkadziesiąt metrów, dzieci dostają do dyspozycji spokojniejsze, starsze psy, które nie ciągną tak mocno i nie zrobią dzieciakom krzywdy.


3. TAJNIKI PRACY MASZERA


Podczas tej części urodzin dla dzieci uczestnicy poznają tajniki pracy maszera. Zobaczą różne rodzaje pojazdów zaprzęgowych, dowiedzą się kiedy i dlaczego poruszamy się danym pojazdem. Poznają roczny cykl treningowy psów, dowiedzą się, co i jak często jedzą psy oraz jak podróżują. Najważniejsze jest jednak to, że dowiedzą się, jak działa psi zaprzęg oraz jak bezpiecznie poruszać się na wózku oraz saniach zaprzęgowych. Oczywiście nie będą tylko słuchać :) Dzieci podczas urodzin będą miały okazję poznać psie zaprzęgi od kuchni, a więc również wypróbować i przejechać się wózkiem lub hulajnogą zaprzęgową.

 


 

 

 

 

 4. BUDOWANIE ZAPRZĘGU


To najbardziej atrakcyjna i bezpośrednia forma poznania pracy psiego zaprzęgu. Zadaniem uczestników urodzin jest współpraca w grupie celem stworzenia dobrze działającego psiego zaprzęgu przy pomocy wskazówek maszera (osoba powożąca zaprzęgiem). Grupa wybiera psa prowadzącego (lidera), ubiera wszystkim psom szelki zaprzęgowe, następnie dopina do specjalnej liny ciągowej, aby końcu przypiąć cały zaprzęg do sań lub wózka zaprzęgowego. Teraz pozostaje tylko sprawdzić, czy stworzony zaprzęg zadziała. Maszer wraz z osobą wybraną przez grupę rusza i prezentuje w pełnym biegu psi zaprzęg , którym jako pierwszy jedzie solenizant, bo w końcu to jego urodziny :) 

 

Każdy uczestnik (dziecko) ma niepowtarzalną okazję przejechać się jako pasażer psim zaprzęgiem składającym się od 6 do 10 husky (około 1 km). Dzieci są przewożone parami lub trójkami. Przejażdżki to taki moment kulminacyjny urodzin dla dzieci. Dziecko które już się przejechało może iść pogłaskać psy, ponieważ zawsze mamy ze sobą więcej psów, niż używamy do przejażdżek. W tym czasie również dzieci, które już jechały psim zaprzęgiem mogą upiec sobie kiełbaskę lub zjeść inne przysmaki przygotowane przez rodziców solenizanta, aby posilić się przed kolejną częścią urodzin z psimi zaprzęgami.

 

 

 

 

 

 6. DOGTREKKING


Czyli po prostu aktywny spacer z psami, będący uwieńczeniem całej przygody z psimi zaprzęgami podczas urodzin dla dzieci. To okazja do indywidualnego kontaktu z psem, do obserwowania jednego psa przez dłuższą chwilę, no i do poruszania się po zjedzonych przed chwilą przysmakach. Z całym naszym stadem wyruszymy na spacer po okolicy. Do każdego psa przypniemy 2-3 smycze tak, aby każde dziecko mogło prowadzić psa i uczestniczyć w tej formie rekreacji. Po drodze zrobimy przystanek na pojenie i w ten sposób miło spędzimy czas podczas wspólnego dogtrekkingu :)  


 


httpsfbcdn-sphotos-g-aakamaihdnethphotos-ak-xaf1vt10-913173706_1241256135886148_7772549644944926722_njpgoh63a073c5ebf21580194bc61dd35271edoe584B9191__gda__1480996390_6a4b608b1fbb0116dc338e626e9a1edd


httpsscontent-waw1-1xxfbcdnnetvt340-1216788217_1244958398915600_154198677_njpgohb5fdb0dcf04ce9a3fbdee090fe53deadoe58A88059


7. ZAKOŃCZENIE


W tym momencie nasze spotkanie się kończy, powoli zaczynamy się pakować, dając jeszcze dzieciom okazję do pogłaskania psów. Nie oznacza to oczywiście, że również Państwo musicie już kończyć zabawę- to dobry moment na poczęstowanie tortem i dalszego pieczenia kiełbasek :)


8. INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • poczęstunek: Z racji tego, że nie jesteśmy firmą cateringową i nie mamy licencji na sprzedaż alkoholu oraz żywności, proponujemy żebyście Państwo zakupili kiełbaski lub inne przysmaki ogniskowe we własnym zakresie. My rozpalimy ognisko i zapewnimy patyczki do pieczenia kiełbasek.
  • lokalizacja: W ramach lokalizacji proponujemy spotkanie w okolicach Trójmiasta na ogólnodostępnych parkingach leśnych lub polach biwakowych których właścicielem są Lasy Państwowe. W proponowanych przez nas lokalizacjach jest możliwość rozpalenia ogniska ORAZ możliwość przeprowadzenia zajęć z psami zaprzęgowymi. Na tych polach można legalnie rozpalić ognisko, przy użyciu własnego drewna. Niestety, są to miejsca dostępne dla każdego, toteż nie mamy możliwości zarezerwowania ich na wyłączność. Nie mamy tez wpływu na to, jeśli w terminie wybranym przez Państwa obowiązywał będzie całkowity zakaz palenia ognisk, np. z powodu suszy. Lokalizację ustalamy indywidualnie, ponieważ zależy to od pory roku i wybranego dnia tygodnia.
  • kiedy? : w okresie od września do czerwca, czyli z wyłączeniem miesiąców letnich kiedy jest za gorąco dla psów. Polecamy rezerwować sobie termin wcześniej, ponieważ nie jesteśmy w stanie zapewnić dostępności danego terminu bez wcześniejszej rezerwacji :)
  • cena: aktualna cena znajduje się na stronie tu: klik


 


psie zaprzęgi psie zaprzegi urodziny urodzinki dla dzieci urodzinki urodziny z psimi zaprzęgami dogtrekking dogtrekking pomorze pomorski dogtrekking atrakcje dla dzieci urodziny dziecka  aktywne urodziny  oryginalne urodziny ciekawe urodziny dziecka dla dziecka pomysł na urodziny  psi zaprzęg przejażdżki zaprzęgiem psy zaprzegowe