Warsztaty i Kursy PrzystanekAlaska.pl 

W tym miejscu znajdziesz naszą ofertę warsztatów . Warsztaty mamy bardzo różne- od takich związanych z psimi aktywnościami, po warsztaty techniczno artystyczne. Mamy nadzieję,  że w naszej ofercie znajdziesz coś dla siebie, coś, co pozwoli Ci nabyć nowych umiejętności, podszkolić się w różnych tematach i oderwać się na chwilę od rzeczywistości :) 


1-2 lipca 

SZAŁAS NA HAŁAS
warsztaty biwakowania i bushcraftu
okolice Borska

To warsztaty połączone z biwakiem. To okazja, aby oddalić się od cywilizacji i być bliżej przyrody. To warsztaty, które pozwolą Ci poznać, jak z przyrody mądrze korzystać podczas biawkowania w lesie, na łące, w górach. Pokażemy jak rozpalać ogień, jaki namiot wybrać, jak szukać śpiwora, jak robić żarełko na ogniu, co z tymi tarpami i hamakami i wiele innych praktycznych wskazówek. Słowem- niech ten biwak będzie kopalnią bushcraftowej wiedzy, a zarazem szałasem na Wasze codzienne hałasy- w głowie, w serduszku, dookoła Was. Wypocznijmy sobie na początku lipca :) 

Gdzie?

Spotykamy się na dzikim i świetnym polu namiotowym na granicy Kanału Wdy i Rzeki Wdy. To miejsce gdzie jest spokój i cisza, gdzie wielka łąka położona w starorzeczu pozwala na biwakowanie w oddaleniu od cywilizacji, ale tak bezpiecznie ;) Współrzędne miejsca to: 53.941400, 17.935460

Co będziemy robić?

Pokażemy Wam:
- jak wybrać namiot
- różne rodzaje namiotów
- karimaty, maty samopompujące, ich plusy i minusy
- hamaki I stuff
- tarpy i jak je rozbijać 
- ogień i wszystko dookoła, jak rozpalić, jak podtrzymać, jak zamaskować
- plecak i z nim wędrówki
- jedzenie w terenie
- naczynia biwakowe
- mapa i orientacja w terenie
- ekologia biwakowa

Dodatkowo w pakiecie macie po prostu miły weekend z odrobiną wiedzy zdała od cywilizacji :) 

Cena

Cena za uczestnictwo w zajęciach wynosi 250 zł/ osobę

Płatności należy dokonać na dane: Agnieszka Matykowska Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia
14 1050 1764 1000 0097 2125 2212 ING w tytule wpiszcie proszę imiona i nazwiska uczestników


Ostatecznym potwierdzeniem i rezerwacją miejsca jest wpłata należności na nasze konto. Opłata za warsztaty nie podlega zwrotowi, chyba, że warsztaty nie odbędą się np. z powodu nie osiągnięcia minimalnej ilości uczestników, wówczas zwrócimy Wam wpłaty.

Warsztaty są dla grupy 10-30 osób. Oznacza to, że poniżej 10 osób warsztaty się nie odbędą. Zgłoszeniem uczestnictwa jest zapisanie się na listę tu:  i opłacenie uczestnictwa. O zapisach decyduje kolejność wpłat :)

NA MINIMALNĄ ILOŚĆ OSÓB CZEKAMY DO 19.06, JEŚLI DO TEGO DNIA NIE BĘDZIE MIN !) OPŁACONYCH OSÓB WARSZTATY NIE ODBĘDĄ SIĘ

Termin

Spotykamy się w sobotę 1 lipca o 11:00,

Kończymy spotkanie o godzinie 16:00 w niedzielę, 2 lipca

Co zapewniamy a czego nie ?

ZAPEWNIAMY:

- w/w program
- opłacone pole i parking
- wodę pitną
- Ogniska i drewno 
- wywóz śmieci

NIE ZAPEWNIAMY:

- namiotów
- śpiworów
- żarcia
- innych napojów poza wodąNastępne planowane wydarzenia


7-9 lipca 2023
Spływ kajakowy

5 sierpnia
NaviDog Z opcją noclegu 


Minione warsztaty

Warsztaty NawigacyjneOpcja dla osób, które chcą wiedzieć wszystko o  podstawach nawigacji i czytania mapy, a także sposobu na orientowanie się w terenie. Czyli jak się znaleźć a nie zgubić, z mapą, z lasem, z łąką i innym terenem :) 

Program kursu

11:00 - spotkanie w Gdyni

11:00- 12:30- Podstawy nawigacji

Czytanie mapy i jej skali
Rodzaje map

Orientowanie się w terenie 

Charakterystyczne punkty w terenie i na co zwracać uwagę

12:30- 14:30 - Część praktyczna

Pokonanie trasy dogtrekkingowej o długości ok. 6 km

Długość czasu trwania poszczególnych bloków zależy od ilości uczestników.

Oczywiście będzie kawa, herba i ciastki, bo bez tego nic do głowy nie wchodzi :) 


Jak się zapisać?

Lista uczestników: 
Wydarzenie na fb:  
Z uwagi na to, że kurs ma dolny  (minimum 10) i górny ( maksimum 20) limit ilości uczestników, lista jest dla nas ważna. 

Lista  jest widoczna publicznie i jawna. Wpisując się na nią udzielacie zgody na upublicznienie swoich danych (imię i nazwisko) na potrzeby organizacji danego spotkania. Po zakończeniu imprezy lista jest niszczona, a dane nie są przechowywane.

Ostatecznym potwierdzeniem i rezerwacją miejsca jest wpłata należności na nasze konto. Opłata za warsztaty nie podlega zwrotowi, chyba, że warsztaty nie odbędą się np. z powodu nie osiągnięcia minimalnej ilości uczestników, wówczas zwrócimy Wam wpłaty.


Gdzie?

Spotykamy się w Gdyni, na Witominie, w naszym ogrodzie na Promiennej 3. Łatwy dojazd komunikacją, autem, blisko i dogodnie.


Warsztaty RUSZ SIĘ Z PSEMWarsztaty to opcja dla osób, które mają swojego psa i chciałyby dowiedzieć się, jak
bezpiecznie, skutecznie i efektywnie uczyć go aktywnej pracy- przy rowerze, przy hulajnodze, na pasie czy w dogtrekkingu. Podczas spotkań warsztatowych dzielimy się z Wami naszą wiedzą i wskazówkami, które zdobyliśmy w ponad 20-letnim doświadczeniu z psami zaprzęgowymi.  Dowiecie się sporo o pracy przy rowerze i hulajnodze, o sprzęcie dla człowieka i psa, o canicrossie i o dogtrekkingu. Mamy nadzieję, że to pomoże Wam wybrać najlepszą formę aktywności dla Was i Waszego czworonoga. 
Spotkania odbywają się w przyjemnej atmosferze, w małych grupach tak, aby każda osoba i pies miała szansę sprawdzić się i dopytać o kwestie, które mogą nie być jasne. 
Zapraszamy wszystkie osoby, które mają aktywnego psa lub planują takowego mieć. Zapraszamy Was oczywiście z Waszymi czworonogami,  ale w razie czego, jeśli Wasz pies jest na przykład za młody, możemy użyczyć do zajęć warsztatowych nasze futra :) Gwarantujemy Wam solidną porcję wiedzy oraz dobrą zabawę :) 

Z jakim psem można przyjść na warsztaty?

Zapraszamy Was z każdym psem, który jest aktywny i z którym chcecie pracować. Wiadomo, że nie powinny w warsztatach uczestniczyć psy chore, suki w cieczce lub psy w podeszłym wieku, z zwyrodnieniami stawów lub innymi przypadłościami, czyli takie, które po prostu nie mogą się ruszać. Ale czy będzie to hasior, czy wyżeł, czy border collie czy wreszcie pies wielorasowy w typie sznycla kaszubskiego- to nie ma znaczenia. Nasz plan jest taki, że pokażemy Wam różne formy treningu, a przede wszystkim jak przygotować plan treningowy dla psa i dla siebie, jak dobrać odpowiedni rodzaj treningu dla psa oraz trochę informacji o doborze sprzętu. Także mamy nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zapraszamy również osoby, które nie mają swojego psa, albo ich pies ma przeciwwskazania do ruchu- Wy również możecie przeżyć fajną przygodę, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, a psa oczywiście Wam wypożyczymy.


WARSZTATY W 90 % SKIEROWANE SĄ DO LUDZI- TO WAS UCZYMY JAK PRACOWAĆ Z PSEM, ROZWAŻCIE, CZY WARTO BRAĆ SWOJEGO PSA, CZY NIE BĘDZIE WAM PRZESZKADZAŁ W SKUPIENIU. NA WARSZTATCH NIE UCZYMY PSÓW, TYLKO LUDZI :) 

Gdzie i kiedy? 

Spotykamy się w sobotę, 13 maja 2023 o godz. 11:00  nad pięknym Jeziorem Borowo, koło Nowego Dworu Wejherowskiego, ok 20 km od Gdyni.

Współrzędne miejsca to 54.543032, 18.265024

Co zapewniamy? 

11:00 - spotkanie na Kaszubach


11:00- 12:00 - Część teoretyczna:

Sprzęty psie i ludzkie- szelki, w tym ich rodzaje, materiały,  rodzaje i zastosowania obroży, smyczy amortyzowanych, pasów biodrowych

12:00- 12:30 - Część teoretyczna:

Podstawy naturalnego  kontaktu z psem, zasada "wyprzedzenia" psa,  zasada  faz nacisku, karmienie, relacja i psem i podstawy hierarchii stadnej

12:20- 14:00 - Praca indywidualna z psem

 - trening siłowy i nauka ciągnięcia 

- canicross, czyli praca napasie biodrowym, pokonanie wyznaczonej trasy z psem w jak najszybszym tempie 

- sprzęty zaprzęgowe dla jednego psa, czyli rower, hulajnoga i wózek zaprzęgowy, możliwość wypróbowania, sprawdzenia, poćwiczenia  

14:30- 15:30 - Dogtrekking
- podstawy nawigacji i orienteringu
- przejście dogtrekkingowej  trasy ok. 6 km z psem


15:30- .... - Odpowiedzi na pytania uczestników związane z trenowaniem psa,ognisko, kiełby i co tam jeszcze chcecie :) 


Długość czasu trwania poszczególnych bloków jest umowna i zależy od ilości uczestników i od ich zainteresowania poszczególnymi tematami


Jak się zapisać?


Z uwagi na to, że warsztaty mają dolny  (minimum 10) i górny ( maksimum 20) limit ilości uczestników, lista jest dla nas ważna. 

Lista startowa jest widoczna publicznie i jawna. Wpisując się na nią udzielacie zgody na upublicznienie swoich danych (imię i nazwisko) na potrzeby organizacji danego  spotkania. Po zakończeniu imprezy lista jest niszczona, a dane nie są przechowywane.

Ostatecznym potwierdzeniem i rezerwacją miejsca jest wpłata należności na nasze konto. Opłata za warsztaty nie podlega zwrotowi, chyba, że warsztaty nie odbędą się np. z powodu nie osiągnięcia minimalnej ilości uczestników, wówczas zwrócimy Wam wpłaty. 

Gdzie? 

Proponujemy Wam spotkanie nad pięknym Jeziorem Borowo, koło Nowego Dworu Wejherowskiego, ok 20 km od Gdyni. 

Dla jakiej grupy przewidziane są warsztaty? 

Warsztaty są dla grupy 10-20 osób. Oznacza to, że poniżej 10 osób warsztaty się nie odbędą. Zgłoszeniem uczestnictwa jest zapisanie się na listę tu:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1L2decsbpJ3P74cNuuV6j66iUOqzvyjtHJWZAVBPRL7E/edit?usp=sharing i opłacenie uczestnictwa. O zapisach decyduje kolejność wpłat :) 

Cena

Cena wynosi 250 zł/ osobę.  Płatność do 28.04.2023

Płatności należy dokonać na dane: Agnieszka Matykowska Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia
14 1050 1764 1000 0097 2125 2212 ING w tytule wpiszcie proszę imiona i nazwiska uczestników


Ostatecznym potwierdzeniem i rezerwacją miejsca jest wpłata należności na nasze konto. Opłata za warsztaty nie podlega zwrotowi, chyba, że warsztaty nie odbędą się np. z powodu nie osiągnięcia minimalnej ilości uczestników, wówczas zwrócimy Wam wpłaty.

Informacje praktyczne

Będziemy mieć dla Was ogniskowe jedzonko, jakieś ciacho i ciepłe napoje, głodni więc nie wyjdziecie ;)  Pamiętajcie jednak, że spędzamy cały dzień na dworze, jest maj , a w maju jak w garncu, więc nie zapomnijcie o ciepłych ubraniach, lepiej wziąć za dużo i nie ubrać, niż marznąć:) 

Program warsztatów

Minione warsztaty 

16.03.2019
RUSZ SIĘ Z PSEM! Warsztaty psiej aktywności

17.11.2018
RUSZ SIĘ Z PSEM! Warsztaty psiej aktywności

29.09.2018

Warsztaty dogtrekkingowe w Borowie k/Nowego Dworu Wejherowskiego 

14.04.2018
Warsztaty maszerskie w Borowie k/Nowego Dworu Wejherowskiego

Przepiękna pogoda sprawiła, że ta edycja warsztatów była też okazją do złapania pierwszej wiosennej opalenizny :) Komplet uczestników, bardzo zróżnicowane psie towarzystwo i chęć do działania spowodowały, że spotkanie skończyło się prawie wieczorem :) Mamy nadzieję, że czas spędzony na warsztatach był przyjemny, a zdobyta wiedza pozwoli spędzać przyjemnie i efektywnie czas ze swoim sierściuchem :) Cieszy nas również fakt, że tak wiele osób przyszło z młodymi psami- dzięki temu dowiedziały się, jak od samego początku bezpiecznie rozpoczynać aktywność z psem :) 

28.10.2017
Warsztaty maszerskie w Borowie k/Nowego Dworu Wejherowskiego

Warsztaty w których wśród uczestników nie znalazł się żaden właściciel psa ras północnych. Mieliśmy przyjemność gościć młoda suczkę border collie, czekoladowego labradora, owczarka niemieckiego oraz trzy psy ras mieszanych :) Pomimo dość trudnych warunków pogodowych, spotkanie było bardzo udane a jesienna aura i niskie temperatury pozwoliły psom na komfortową pracę. Uczestnicy z kolei mieli możliwość rozgrzania się przy ognisku :) 

22.04.2017 

Warsztaty maszerskie w Borowie k/Nowego Dworu Wejherowskiego

Bardzo przyjemne spotkanie w kameralnym gronie.  W gronie czworonogów uczestniczących w Warsztatach oprócz Syberianów znalazł się także Samoyed Syberyjski i Owczarek Szwajcarski, które radziły sobie wcale nie gorzej od SH :) 
Zobaczcie zresztą sami na fotorelacji poniżej :) fot. Agata Walczuk i  www.LiaWorld.com Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.