Szkoła  maszerska PrzystanekAlaska.pl 

Jeśli masz psa z którym chciałbyś popracować, ale nie za bardzo wiesz, jak się za to zabrać, albo już coś działacie, ale chcielibyście dowiedzieć się jak unikać błędów i jak najlepiej prowadzić treningi dla psa, albo jeśli po prostu chciałbyś zobaczyć, jak wyglądają psie zaprzęgi "od kuchni" to znajdujesz się we właściwym miejscu. 

Kurs maszerski

Opcja dla osób, które chcą wiedzieć wszystko :) Jest to trzydniowy wyjazd lub cykl indywidualnych spotkań w Trójmieście, podczas których uczestnicy pracują ze stadem od A do Z- rozkładają stakeouty, karmią, poją, sprzątają po psach, ale przede wszystkim jeżdżą zaprzęgami i poznają całe maszerstwo od podstaw- z jego blaskami i cieniami. 

Przykładowy program kursu w Borach Tucholskich 

Dzień 1 

13:00- spotkanie na  miejscu

14:00- 15:00- rozbicie staekoutów i namiotów

15:00- 17:00- Część teoretyczna:

Zapoznanie ze stadem, poznanie zasad hierarchii panujących w stadzie, rozróżnienie samca alfa od lidera zaprzęgu, wyjaśnienie cech charakterystycznych i specyfiki rasy Siberian Husky, Alaskan Husky i Alaskan Malamute.

Wytłumaczenie zasady działania psiego zaprzęgu, przypinanie psów, ubieranie psów w szelki, rodzaje szelek i obroży zaprzęgowych.

17:00- 19:00- Część praktyczna: przejażdżka zaprzęgiem w roli pasażera

19:00- 20:00- powrót na miejsce obozowania, powrót psów na staekouty, karmienie i pojecie psów

20:00- kolacja, wieczór maszera
Dzień 2 

09:00- śniadanie i pojenie psów

10:00- 11:00- Część teoretyczna:

Rodzaje sprzętu zaprzęgowego- sanie, wózki. Różnice między sprzętem sportowym i rekreacyjnym. Technika jazdy na wózku i na saniach. Rodzaje hamulców w wózkach i na saniach oraz jak i kiedy ich używać. Inne sposoby trenowania psa- canicross, bikejoring dogtrekking.

11:00- 16:00- Część praktyczna- wyprawa: jazda zaprzęgiem w roli maszera- trasa ok 25- 30 kilometrów. Jedziemy na dwa zaprzęgi.

16:00- 17:00- powrót na miejsce obozowania, powrót psów na staekouty, karmienie i pojecie psów

17:00- 18:00- Część teoretyczna:

Wyłanianie lidera, trening lidera. Praca z liderem.

18:00- 19:00- Część praktyczna: praca z liderem/trenowanie psa na lidera/kontakt indywidualny z psem.

20:00- kolacja, wieczór maszera

Dzień 3 

09:00- śniadanie i pojenie psów

10:00- 11:00- Część teoretyczna

Roczny cykl treningowy. Gdzie kupić sprzęt i czym się kierować przy wyborze? Jak wybrać psa? Jaka rasa jest najwłaściwsza do określonych warunków i potrzeb? Skąd kupić szczeniaka? Dorosły pies, czy szczeniak? Warunki wychowania i hodowania psa- jak zapewnić najbardziej optymalne?

11:00- 12:00- Część praktyczna: Bike joring,  Canicross

12:00- 14:00- Część praktyczna: wyprawa na 2 zaprzęgi

14:00- 15:00- pakowanie, zwijanie stakeoutu


Cena

Cena za kurs maszerski 3- dniowy opisany w ofercie- 1400 zł/ osobę

Cena za kurs dochodzący(1 spotkanie w tygodniu trwające ok. 4 godzin przez okres 6 tygodni) –1800 zł/ osobę

Cena obejmuje:

-Program kursu
-Dostęp do sprzętu i psów w trakcie trwania kursu
-Nocleg na polu biwakowym
-Ewentualne zapewnienie namiotu

Cena nie obejmuje:

-Wyżywienia
- Ewentualnego noclegu w agroturystyce
-Wyposażenia osobistego (śpiwór, ubranie przeciwdeszczowe, karimata, przybory do jedzenia itp.)

Ilość osób

Ze względu na to, że założeniem kursu maszerskiego jest bardzo indywidualny kontakt  z uczestnikiem., maksymalna grupa uczestników na 1 edycję kursu to 3 osoby, minimalnie oczywiście 1 osoba :) Sami dla siebie kursu nie zrobimy ;) 

Masz pytania? Chcesz się umówić? 

Warsztaty maszerskie

Warsztaty to opcja dla osób, które mają swojego psa i chciałyby dowiedzieć się, jak
bezpiecznie, skutecznie i efektywnie uczyć go pracy zaprzęgowej- przy rowerze, przy hulajnodze, na pasie czy w reszcie w zaprzęgu. Podczas spotkań warsztatowych dzielimy się z Wami naszą wiedzą i wskazówkami, które zdobyliśmy w ponad 20-letnim doświadczeniu z psami zaprzęgowymi. 
Spotkania odbywają się w przyjemnej atmosferze, w małych grupach tak, aby każda osoba i pies miała szansę sprawdzić się i dopytać o kwestie, które mogą nie być jasne. 
Zapraszamy wszystkie osoby, które mają aktywnego psa lub planują takowego mieć. Zapraszamy Was oczywiście z Waszymi czworonogami, gwarantujemy Wam solidną porcję wiedzy oraz dobrą zabawę :) 

Z jakim psem można przyjść na warsztaty?

Zapraszamy Was z każdym psem, który jest aktywny i z którym chcecie pracować. Wiadomo, że nie powinny w warsztatach uczestniczyć psy chore lub w podeszłym wieku, z zwyrodnieniami stawów lub innymi przypadłościami, czyli takie, które po prostu nie mogą się ruszać. Ale czy będzie to hasior, czy wyżeł, czy border collie czy wreszcie pies wielorasowy w typie sznycla kaszubskiego- to nie ma znaczenia. Nasz plan jest taki, że pokażemy Wam różne formy treningu, a przede wszystkim jak przygotować plan treningowy dla psa i dla siebie, jak dobrać odpowiedni rodzaj treningu dla psa oraz trochę informacji o doborze sprzętu. Także mamy nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zapraszamy również osoby, które nie mają swojego psa, albo ich pies ma przeciwwskazania do ruchu- Wy również możecie przeżyć fajną przygodę, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, a psa oczywiście Wam wypożyczymy.

Program warsztatów

11:00 - spotkanie na Kaszubach
11:00- 12:00 - Część teoretyczna:

Zapoznanie ze stadem, poznanie zasad hierarchii panujących w stadzie, rozróżnienie samca alfa od lidera zaprzęgu, podstawowe formy treningu z psem ( trening interwałowy, trening siłowy)
12:00- 13:00 - Praca indywidualna z psem:
Dobór szelek
Praca z oponą

Praca na pasie biodrowym

Praca przy rowerze

13:00- 14:30- wyprawy- jazda zaprzęgiem w roli maszera

14:30- 15:30 - Część teoretyczna:

Podstawy naturalnego  kontaktu z psem, zasada "wyprzedzenia" psa,  zasada  faz nacisku, karmienie.

Odpowiedzi na pytania uczestników związane z trenowaniem psa. 

15:30- .... - ognisko, kiełby i co tam jeszcze chcecie :) 


Długość czasu trwania poszczególnych bloków zależy od ilości uczestników. 


Jak się zapisać?

Przed każdym wydarzeniem tworzymy listę uczestników i wydarzenie na fb, na którym pojawiają się szczegółowe informacje. 

Z uwagi na to, że warsztaty mają dolny  (minimum 5) i górny ( maksimum 20) limit ilości uczestników, lista jest dla nas ważna. dodatkow jest ona dla nas podstawą do wykupienia Wam ubezpieczenia NNW :) 

Gdzie? 

Proponujemy Wam spotkanie nad pięknym Jeziorem Borowo, koło Nowego Dworu Wejherowskiego, ok 20 km od Gdyni. 

Cena:

Cena za uczestnictwo w zajęciach wynosi 100 zł/ osobę
Można jak najbardziej uczestniczyć z własnym psem, choc możemy też użyczyć nasze :)

Termin

Najbliższe planowane warsztaty odbędą się  jesienią 2018. 

Ilość osób

Warsztaty przewidziane są dla grupy od 5 do 20 osób.

Minione warsztaty

14.04.2018
Warsztaty maszerskie w Borowie k/Nowego Dworu Wejherowskiego

Przepiękna pogoda sprawiła, że ta edycja warsztatów była też okazją do złapania pierwszej wiosennej opalenizny :) Komplet uczestników, bardzo zróżnicowane psie towarzystwo i chęć do działania spowodowały, że spotkanie skończyło się prawie wieczorem :) Mamy nadzieję, że czas spędzony na warsztatach był przyjemny, a zdobyta wiedza pozwoli spędzać przyjemnie i efektywnie czas ze swoim sierściuchem :) Cieszy nas również fakt, że tak wiele osób przyszło z młodymi psami- dzięki temu dowiedziały się, jak od samego początku bezpiecznie rozpoczynać aktywność z psem :) 

28.10.2017
Warsztaty maszerskie w Borowie k/Nowego Dworu Wejherowskiego

Warsztaty w których wśród uczestników nie znalazł się żaden właściciel psa ras północnych. Mieliśmy przyjemność gościć młoda suczkę border collie, czekoladowego labradora, owczarka niemieckiego oraz trzy psy ras mieszanych :) Pomimo dość trudnych warunków pogodowych, spotkanie było bardzo udane a jesienna aura i niskie temperatury pozwoliły psom na komfortową pracę. Uczestnicy z kolei mieli możliwość rozgrzania się przy ognisku :) 

22.04.2017 

Warsztaty maszerskie w Borowie k/Nowego Dworu Wejherowskiego

Bardzo przyjemne spotkanie w kameralnym gronie.  W gronie czworonogów uczestniczących w Warsztatach oprócz Syberianów znalazł się także Samoyed Syberyjski i Owczarek Szwajcarski, które radziły sobie wcale nie gorzej od SH :) 
Zobaczcie zresztą sami na fotorelacji poniżej :) fot. Agata Walczuk i  www.LiaWorld.com