Warsztaty i Kursy PrzystanekAlaska.pl 

Jeśli masz psa z którym chciałbyś popracować, ale nie za bardzo wiesz, jak się za to zabrać, albo już coś działacie, ale chcielibyście dowiedzieć się jak unikać błędów i jak najlepiej prowadzić treningi dla psa, albo jeśli po prostu chciałbyś zobaczyć, jak wyglądają psie zaprzęgi  i dogtrekking "od kuchni" to znajdujesz się we właściwym miejscu. 

Warsztaty RUSZ SIĘ Z PSEM

Warsztaty to opcja dla osób, które mają swojego psa i chciałyby dowiedzieć się, jak
bezpiecznie, skutecznie i efektywnie uczyć go aktywnej pracy- przy rowerze, przy hulajnodze, na pasie czy w dogtrekkingu. Podczas spotkań warsztatowych dzielimy się z Wami naszą wiedzą i wskazówkami, które zdobyliśmy w ponad 20-letnim doświadczeniu z psami zaprzęgowymi.  Dowiecie się sporo o pracy przy rowerze i hulajnodze, o sprzęcie dla człowieka i psa, o canicrossie i o dogtrekkingu. Mamy nadzieję, że to pomoże Wam wybrać najlepszą formę aktywności dla Was i Waszego czworonoga. 
Spotkania odbywają się w przyjemnej atmosferze, w małych grupach tak, aby każda osoba i pies miała szansę sprawdzić się i dopytać o kwestie, które mogą nie być jasne. 
Zapraszamy wszystkie osoby, które mają aktywnego psa lub planują takowego mieć. Zapraszamy Was oczywiście z Waszymi czworonogami,  ale w razie czego, jeśli Wasz pies jest na przykład za młody, możemy użyczyć do zajęć warsztatowych nasze futra :) Gwarantujemy Wam solidną porcję wiedzy oraz dobrą zabawę :) 

Z jakim psem można przyjść na warsztaty?

Zapraszamy Was z każdym psem, który jest aktywny i z którym chcecie pracować. Wiadomo, że nie powinny w warsztatach uczestniczyć psy chore, suki w cieczce lub psy w podeszłym wieku, z zwyrodnieniami stawów lub innymi przypadłościami, czyli takie, które po prostu nie mogą się ruszać. Ale czy będzie to hasior, czy wyżeł, czy border collie czy wreszcie pies wielorasowy w typie sznycla kaszubskiego- to nie ma znaczenia. Nasz plan jest taki, że pokażemy Wam różne formy treningu, a przede wszystkim jak przygotować plan treningowy dla psa i dla siebie, jak dobrać odpowiedni rodzaj treningu dla psa oraz trochę informacji o doborze sprzętu. Także mamy nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zapraszamy również osoby, które nie mają swojego psa, albo ich pies ma przeciwwskazania do ruchu- Wy również możecie przeżyć fajną przygodę, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, a psa oczywiście Wam wypożyczymy.

Program warsztatów

11:00 - spotkanie na Kaszubach


11:00- 12:00 - Część teoretyczna:

Sprzęty psie i ludzkie- szelki, w tym ich rodzaje, materiały,  rodzaje i zastosowania obroży, smyczy amortyzowanych, pasów biodrowych

12:00- 12:30 - Część teoretyczna:

Podstawy naturalnego  kontaktu z psem, zasada "wyprzedzenia" psa,  zasada  faz nacisku, karmienie, relacja i psem i podstawy hierarchii stadnej

12:20- 14:00 - Praca indywidualna z psem

 - trening siłowy i nauka ciągnięcia 

- canicross, czyli praca napasie biodrowym, pokonanie wyznaczonej trasy z psem w jak najszybszym tempie 

- sprzęty zaprzęgowe dla jednego psa, czyli rower, hulajnoga i wózek zaprzęgowy, możliwość wypróbowania, sprawdzenia, poćwiczenia  

14:30- 15:30 - Dogtrekking
- podstawy nawigacji i orienteringu
- przejście dogtrekkingowej  trasy ok. 6 km z psem


15:30- .... - Odpowiedzi na pytania uczestników związane z trenowaniem psa,ognisko, kiełby i co tam jeszcze chcecie :) 


Długość czasu trwania poszczególnych bloków jest umowna i zależy od ilości uczestników i od ich zainteresowania poszczególnymi tematami


Jak się zapisać?

Lista uczestników jest tu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wn181VjZ5jYjSBo74JiMfsYqpEySeMDh7fUNvO1gk54/edit?usp=sharing 
Niebawem też pojawi się wydarzenie na fb :)

Z uwagi na to, że warsztaty mają dolny  (minimum 10) i górny ( maksimum 30) limit ilości uczestników, lista jest dla nas ważna. dodatkow jest ona dla nas podstawą do wykupienia Wam ubezpieczenia NNW :) 

Ostatecznym potwierdzeniem i rezerwacją miejsca jest wpłata należności na nasze konto. Opłata za warsztaty nie podlega zwrotowi, chyba, że warsztaty nie odbędą się np. z powodu nie osiągnięcia minimalnej ilości uczestników, wówczas zwrócimy Wam wpłaty. 

Gdzie? 

Proponujemy Wam spotkanie nad pięknym Jeziorem Borowo, koło Nowego Dworu Wejherowskiego, ok 20 km od Gdyni. 

Cena:

Cena za uczestnictwo w zajęciach wynosi 100 zł/ osobę
Można jak najbardziej uczestniczyć z własnym psem, choc możemy też użyczyć nasze :)

Na Wasze wpłaty czekamy do 9.11.2108

Dane do przelewu to HODOR Natalia Matykowska ul. Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia nr rachunku   97 1750 0012 0000 0000 3632 9707 Raiffeisen Polbank.

Ostatecznym potwierdzeniem i rezerwacją miejsca jest wpłata należności na nasze konto. Opłata za warsztaty nie podlega zwrotowi, chyba, że warsztaty nie odbędą się np. z powodu nie osiągnięcia minimalnej ilości uczestników, wówczas zwrócimy Wam wpłaty.


Termin

Najbliższe planowane warsztaty odbędą się  17.11. 2018. 

Informacje praktyczne

Będziemy mieć dla Was ogniskowe jedzonko, jakieś ciacho i ciepłe napoje, głodni więc nie wyjdziecie ;)  Pamiętajcie jednak, że spędzamy cały dzień na dworze, jest listopad, więc nie zapomnijcie o ciepłych ubraniach, lepiej wziąć za dużo i nie ubrać, niż marznąć:) 

Ilość osób

Warsztaty przewidziane są dla grupy od 10 do 30 osób.

Warsztaty dogtrekkingowe

Opcja dla osób, które chcą wiedzieć wszystko o dogtrekkingu, zaczynając od sprzętu i pracy z psem, kończąc na podstawach nawigacji i czytania mapy, a także sposobu na orientowanie się w terenie. Czyli wszystko co my wiemy na temat trekkingu z psem :)  

Program kursu

11:00 - spotkanie w Borowie


11:00- 12:00 - Sprzęt

Omówienie i pokazanie różnych rodzajów szelek, oraz tego na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, jak dobrać prawidłowo rozmiar szelek.

Omówienie i pokazanie różnych rodzajów obroży.

Dobór pasa biodrowego i różne ich rodzaje.

Smycze, buty, juki, łączówki i inne osprzęty


12:00- 13:00 - Praca indywidualna z psem

Podstawy naturalnego  kontaktu z psem, zasada "wyprzedzenia" psa,  zasada  faz nacisku
Rozpoczęcie treningów i system treningowy
Praca z oponą

Praca na pasie biodrowym


13:00- 14:30- Podstawy nawigacji

Czytanie mapy i jej skali

Orientowanie się w terenie 

Charakterystyczne punkty w terenie i na co zwracać uwagę

14:30- 16:00 - Część praktyczna

Pokonanie trasy dogtrekkingowej o długości ok. 10 km

16:00- .... - ognisko, kiełby i co tam jeszcze chcecie :)


Długość czasu trwania poszczególnych bloków zależy od ilości uczestników.


Jak się zapisać?

Lista uczestników: na wiosnę :)
Wydarzenie na fb:  na wiosnę :) 
Z uwagi na to, że kurs ma dolny  (minimum 10) i górny ( maksimum 30) limit ilości uczestników, lista jest dla nas ważna. dodatkowo jest ona dla nas podstawą do wykupienia Wam ubezpieczenia NNW :) 

Gdzie?

Proponujemy Wam spotkanie nad pięknym Jeziorem Borowo, koło Nowego Dworu Wejherowskiego, ok 20 km od Gdyni.Cena

Cena za uczestnictwo w zajęciach wynosi 100 zł/ osobę
Można jak najbardziej uczestniczyć z własnym psem, choć możemy też użyczyć nasze :)


Dane do przelewu to HODOR Natalia Matykowska ul. Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia nr rachunku   97 1750 0012 0000 0000 3632 9707 Raiffeisen Polbank.Termin

Najbliższy planowany kurs odbędzie się wiosną 2019

Ilość osób

Kurs przewidziany jest dla grupy od 10 do 30 osób.

Minione warsztaty 

29.09.2018

Warsztaty dogtrekkingowe w Borowie k/Nowego Dworu Wejherowskiego 

14.04.2018
Warsztaty maszerskie w Borowie k/Nowego Dworu Wejherowskiego

Przepiękna pogoda sprawiła, że ta edycja warsztatów była też okazją do złapania pierwszej wiosennej opalenizny :) Komplet uczestników, bardzo zróżnicowane psie towarzystwo i chęć do działania spowodowały, że spotkanie skończyło się prawie wieczorem :) Mamy nadzieję, że czas spędzony na warsztatach był przyjemny, a zdobyta wiedza pozwoli spędzać przyjemnie i efektywnie czas ze swoim sierściuchem :) Cieszy nas również fakt, że tak wiele osób przyszło z młodymi psami- dzięki temu dowiedziały się, jak od samego początku bezpiecznie rozpoczynać aktywność z psem :) 

28.10.2017
Warsztaty maszerskie w Borowie k/Nowego Dworu Wejherowskiego

Warsztaty w których wśród uczestników nie znalazł się żaden właściciel psa ras północnych. Mieliśmy przyjemność gościć młoda suczkę border collie, czekoladowego labradora, owczarka niemieckiego oraz trzy psy ras mieszanych :) Pomimo dość trudnych warunków pogodowych, spotkanie było bardzo udane a jesienna aura i niskie temperatury pozwoliły psom na komfortową pracę. Uczestnicy z kolei mieli możliwość rozgrzania się przy ognisku :) 

22.04.2017 

Warsztaty maszerskie w Borowie k/Nowego Dworu Wejherowskiego

Bardzo przyjemne spotkanie w kameralnym gronie.  W gronie czworonogów uczestniczących w Warsztatach oprócz Syberianów znalazł się także Samoyed Syberyjski i Owczarek Szwajcarski, które radziły sobie wcale nie gorzej od SH :) 
Zobaczcie zresztą sami na fotorelacji poniżej :) fot. Agata Walczuk i  www.LiaWorld.com