Zapraszamy Was na spływ kajakowy jedną z najpiękniejszych rzek regionu czyli Wdą.  Naszym celem jest to, aby spływ był fajną wakacyjną przygodą w dobrym towarzystwie. Dystans jest rekreacyjny, taki który pozwoli Wam płynąć w spokojnym tempie i podziwiać Kaszuby z perspektywy rzeki.  Dlaczego akurat Wda? Bo szlak Wdy należy do najbardziej malowniczych tras kajakowych. Leży w regionie o mniejszym natężeniu cywilizacji, zachwycaj pięknem dzikiej przyrody i cudownych krajobrazów. Rzeka jest stosunkowo łatwa, jest na niej mało przenosek i przeszkód, a te które napotkamy są łatwe do pokonania.  

A w tym miejscu  ---> https://www.facebook.com/events/852180808300557/ <--- jest też też wydarzenie na fb- tam umieszczamy na bieżąco ważne informacje oraz mniej ważne głupotki  :) 

Najważniejsze informacje

Data

Termin spływu to 13-15 lipca, ale płyniemy tylko w sobotę i niedzielę. Jeśli macie ochotę spotkać się z nami już w piątek wieczorem to super, jest okazja żeby się poznać i pobiwakować, jednak jeśli wolicie przyjechać w sobotę rano to też jak najbardziej można. 

Miejsce

Spotykamy się na  polu namiotowym w miejscowości Wdecki Młyn. Dokładny adres to: Pole namiotowe 83-240 Wdecki Młyn 53.781209, 18.396622. Poniższa mapa wskazuje to miejsce :) Dojazd jest dość wygodny, bo można dojechać autostradą aż do zjazdu na Pelplin i dalej tylko ok. 30 km słabszymi drogami, więc zbyt dużo czasu ten dojazd nie pochłania :D 

Trasa spływu

Startujemy z miejsca pole namiotowe w miejscowości Wdecki Młyn. Kończymy na polu namiotowym w Błędnie. Po drodze nocujemy na polu Żurawki. Na całym odcinku rzeka płynie dość wartko i bardzo przyspiesza i ułatwia wiosłowanie. Jednym słowem ciężko nie będzie, za to przyjemnie na pewno :) 


Kilometrowo przedstawia się to tak:


- Sobota - trasa Wdecki Młyn- Żurawki. Długość spływu ok 11 km 


- Niedziela- Żurawki- Błędno. Długość spływu ok 14 km

W drugim dniu spływu przepływamy przez piękny rezerwat przyrody Krzywe Koło :) 


Noclegi

Będziemy nocować na polach namiotowych. Pobyt na polach jest darmowy, ale są to dzikie pola, posiadające jedynie infrastrukturę w postaci wiat, ławek i śmietników. Nie ma na nich toalet ani pryszniców, za to są piękne dają możliwość poobcowania z naturą i chwili wytchnienia od miejskiego zgiełku.


Kajaki

Zapewniamy Wam dwuosobowe kajaki polietylenowe, czyli takie ładne, nowoczesne z siedzonkami i w ogóle. Razem z kajakami oczywiście otrzymujecie kamizelki asekuracyjne oraz aluminiowe wiosła. 
Zapewniamy również transport kajaków  z mety spływu. 

Czy mogę płynąć z dzieckiem lub z psem? 

Jasne, jak najbardziej. Pamiętaj jednak, że w kajaku z Tobą nie może płynąć na przykład trójka Twoich dzieci, ponieważ jest to niebezpieczne. Dzieci również nie mogą płynąć na kajaku same, nie możesz też oczekiwać od innych uczestników opieki nad swoimi latoroślami ani podczas płynięcia, ani na biwaku. 
Co do psa to oczywiście zapraszamy, ale sytuacja ma się dokładnie tak samo jak z dziećmi- biorąc psa na spływ odpowiadasz za niego warto więc sprawdzić, jak Twój pies zachowuje się na kajaku. Kajaki są dwuosobowe, więc zachowanie Twojego psa nie może przeszkadzać drugiej osobie w kajaku lub uniemożliwiać Wam płynięcia. 

Czy muszę płynąć ze wszystkimi moimi bambetlami? 

Nie, nie ma takiej potrzeby. W kajaku macie tylko to, co potrzebne Wam na kajaku. Reszta rzeczy jest w Waszym aucie. I tak. Rano wszystkie auta jadą na metę danego odcinka i tam zostają. Następnie my naszymi autami zabieramy kierowców i zawozimy ich na start danego odcinka. W ten sposób jak dopływacie na pole biwakowe Wasze auto już na Was czeka razem ze wszystkimi Waszymi rzeczami. 
Oczywiście jeśli ta opcja Wam nie odpowiada i chcecie płynąć ze wszystkimi Waszymi pakunkami- nie ma sprawy. Po zakończeniu spływu zapewnimy Wam transport  na start żebyście mogli odebrać swoje auto. 

Co ze sobą zabrać? 

- namiot

- karimatę lub materac 

- śpiwór
- kurtkę przeciwdeszczową
- worki na śmieci lub wodoodporny worek na rzeczy które macie w kajaku - tu tip: na telefon dobrze sprawdza się słoik
- jedzonko i pitku 
- sztućce i naczynia typu kubek, menażka 
- strój kąpielowy 
- gotówkę na opłacenie noclegów 
- ręcznik
- coś na komary i kleszcze

- mokre chusteczki takie dla dzieci i może suchy szampon, bo na polach nie ma pryszniców 
- warto zabrać sandały

- warto zabrać butlę gazową i czajnik, bo o ile wieczorem można podgrzać wodę na ognisku, o tyle rano kiedy każdy chce kawę to ten proces zawsze wydaje się za długi :D 
- no i ciuchy na zmianę, wiadomka! 

Co jeśli będzie padać ? 

No jasne że zatrzymamy się i przeczekamy dużą ulewę, ale generalnie płyniemy :) Na szczęście wszystkie rzeczy macie w autach, więc na mecie będą czekać na Was suche namioty, ciuchy  i śpiwory. Na kajak warto zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, bo przecież deszcz deszczem, a trasę spłynąć trzeba :) Nikt jeszcze od letniego deszczu nie zniknął, więc nie ma co płakać :) 

Jak się zapisać? 

Poprosimy Was o zapisywanie się na listę tu:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1VZPeziBSdcGvazSYb2k7ecPTPzY9Xxk4n_5xWHuga0I/edit?usp=sharing


Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że aby spływ się odbył musimy mieć minimum 10 chętnych uczestników, ale w związku z tym że zależy nam na tym, żeby impreza byłą kameralna, to górny limit osób to 24 uczestników. W przypadku większej liczby zainteresowanych decydować będzie kolejność wpłat. 

Oznacza to, że jeśli wpisałeś się jako jedenasta osoba na liście, a uczestników jest ponad 24, to osoba z listy rezerwowej która zrobiła przelew szybciej niż Ty wchodzi na Twoje miejsce a Ty idziesz na listę rezerwową. 


Jednocześnie powyższa lista jest nam potrzebna do wykupienia Wam NNW. 
Lista jest publiczna i wpisujecie się na nią dobrowolnie. Wasze dane umieszczone na liście służą wyłącznie organizacji spływu i wykupieniu Wam NNW, po spływie dane nie będą przechowywane a lista zostanie usunięta. 

Hajsy, mamona, kasa, szmal

Cena za uczestnictwo w spływie wynosi 
- 150 zł/ osobę niezależnie od tego czy jest to dorosły czy dziecko (miejsce w kajaku dwuosobowym)

250 zł/osobę, jeśli chcesz płynąć sam lub tylko z psem w kajaku 
Płatności należy dokonać na dane: HODOR Natalia Matykowska ul. Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia nr rachunku 97 1750 0012 0000 0000 3632 9707 Raiffeisen Polbank.

W tytule wpiszcie "spływ -  imię i nazwisko uczestnika" 
Ostateczny termin płatności to 1 lipca 2018
OPŁATA ZA SPŁYW NIE PODLEGA ZWROTOWI. 

Co zapewniamy

- organizację tej całej afery 

- kajaki dwuosobowe polietylenowe ) te takie nowoczesne, wiecie ładne
- wiosła i kamizelki asekuracyjne
- transport kajaków 
- ubezpieczenie NNW
- ogniska codziennie wieczorem
- ewentualną pomoc w rozbijaniu namiotów
- ewentualną pomoc w pokonywaniu kajakiem przeszkód i przy przenoskach
- transport kierowców z miejsc pozostawienia aut

Czego nie zapewniamy

- jedzenia i napojów
- opłat za pola namiotowe
- namiotów, karimat, śpiworów i innych bambetli
- dojazdu na miejsce startu oraz powrotu z mety spływu
- opieki nad dziećmi i psami