Planowane spływy

Przełom Rzeki Wdy

6-8 sierpnia 2021

W sierpniu zapraszamy Was na spływ jedną z najbardziej urokliwych rzek Kaszub, czyli Wdą. Proponujemy Wam odcinek Żurawki- Stara Rzeka, z biwakiem w Błędnie. To urokliwy odcinek Wdy, pełen meandrów i ciekawostek przyrodniczych, ale też łatwy i przystępny nawet dla początkujących kajakarzy. To tak zwany przełom rzeki Wdy, czyli płyniemy wśród skarp i lasów, podziwiając widoki oraz meandrując sobie tak jak rzeka płynie :) 

Data
Zapraszamy Was w terminie 6-8.08.2021, jest to termin piątek- niedziela, ale płyniemy tylko w sobotę i niedzielę. Jeśli macie ochotę spotkać się z nami już w piątek wieczorem to super, jest okazja żeby się poznać i pobiwakować, jednak jeśli wolicie przyjechać w sobotę rano to też jak najbardziej można.

Miejsce
Spotykamy się w piątek na polu namiotowym w Błędnie - tam biwakujemy pierwszą oraz drugą noc więc namioty rozbijacie tylko raz. Współrzędne tego miejsca to 53.699967, 18.352009 . Lokalizacja widoczna jest na poniższej mapie :)

Plan Spływu

Piątek (można przyjechać dopiero w sobotę- to zależy od Was!)
Spotykamy się od godziny 18:00 na polu namiotowym w Błędnie . Rozbijamy namioty, rozpalamy ognisko, biesiadujemy :)


Sobota
Spotykamy się o godzinie 11:00 na polu namiotowym w Błędnie

Lub jeśli nocowaliście- jesteście gotowi na godzinę 10:00 - wstani, ubrani i gotowi do działania :)
11:00- jedziemy na start czyli do Żurawek

12:00- płyniemy! 
16:00- tak mniej więcej o tej godzinie dopływamy Błędna gdzie są nasze auta i być może namioty
17:00- ... rozbijamy namioty, biesiadujemy i odpoczywamy :)


Niedziela

11:00- wszyscy zwarci i gotowi, pakujemy co potrzeba 

12:00- wypływamy i płyniemy do Starej Rzeki

16:00- jesteśmy w Starej Rzece, wsiadamy w busa co wiezie nas do Błędna, żegnamy się i potem do domku.


Podane godziny są umowne, oprócz godzin startu. Każdy płynie we własnym tempie, na spokojnie, nikt nikogo nie goni :)


CenaCena za osobę w kajaku dwuosobowym -200 zł

Cena za osobę która płynie sama w kajaku dwuosobowym- 300 zł

Cena nie obejmuje jedzenia, transportu z domu na miejsce startu i powrotu do domu oraz opłat na polach, w tym pobytu i pryszniców.
Koszt pobytu 1 osoby na polu w jest żaden, bo pole jest darmowe. Na polu nie ma pryszniców ani żadnych udogodnień, za to jest urokliwe :) 

Płatności należy dokonać na dane: Agnieszka Matykowska Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia
14 1050 1764 1000 0097 2125 2212 ING


W tytule wpiszcie "spływ - imię i nazwisko uczestnika"
Ostateczny termin płatności to 2.08.2021
OPŁATA ZA SPŁYW NIE PODLEGA ZWROTOWI chyba że nie zbierze się minimalna ilość uczestników.Jak się zapisać?Poprosimy Was o zapisywanie się na listę tu:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DXzZMwSA_tG0vHXCk4u0nre6h57i9jLFZ7ujQQj3qbI/edit?usp=sharing
Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że aby spływ się odbył musimy mieć minimum 10 opłaconych uczestników. Maksymalna ilość to 14 kajaków, więc teoretycznie 40 osób, chyba, że ktoś płynie pojedynczo. W przypadku większej liczby zainteresowanych decydować będzie kolejność wpłat.

Oznacza to, że jeśli wpisałeś się jako jedenasta osoba na liście, a uczestników jest ponad 28, to osoba z listy rezerwowej która zrobiła przelew szybciej niż Ty wchodzi na Twoje miejsce a Ty idziesz na listę rezerwową.

Lista jest publiczna i wpisujecie się na nią dobrowolnie. Wasze dane umieszczone na liście służą wyłącznie organizacji spływu, po spływie dane nie będą przechowywane a lista zostanie usunięta.

Dwie Wody
16-18 lipca 2021

BRAK MIEJSC

Zapraszamy Was na spływ :) Przygotowaliśmy dla Was ciekawą propozycję- bo nie popłyniemy tylko jedną wodą :) Pierwszego dnia zaprosimy Was na piękny, ciekawy i łatwy Wielki Kanał Brdy. To idealna opcja, aby się wprawić, ogarnąć, otrzaskać z kajakiem. Nurt jest słaby, jest płytko, nie ma przeszkód, ale nie znaczy to, że jest nudno. Trasa jest zróżnicowana, płynie przez łąki i lasy, a także przez miejscowość Rytel. Nasz spływ kończymy akweduktem w miejscowości Fojutowo, co również jest ciekawostką. 

Następnego dnia płyniemy już rzeką Brdą. Jednym z najładniejszych jej odcinków. Będzie trochę trudniej niż na kanale, ale bardziej dziko i malowniczo- nie obawiajcie się jednak, ta rzeka nadal należy do rekreacyjnych, a zresztą po nabraniu wprawy w pierwszy dzień nic nie będzie Wam straszne :) 


Data
Zapraszamy Was w terminie 16-18.07.2021, jest to  termin piątek- niedziela, ale płyniemy tylko w sobotę i niedzielę. Jeśli macie ochotę spotkać się z nami już w piątek wieczorem to super, jest okazja żeby się poznać i pobiwakować, jednak jeśli wolicie przyjechać w sobotę rano to też jak najbardziej można.

Miejsce
Spotykamy się  w piątek na polu namiotowym koło Leśnictwa Mylof w miejscowości Zapora - tam biwakujemy pierwszą oraz drugą noc więc namioty rozbijacie tylko raz.  Współrzędne tego miejsca to  53.774053, 17.714919 . Lokalizacja widoczna jest na poniższej mapie :) 

Plan spływu

Piątek  (można przyjechać dopiero w sobotę- to zależy od Was!)
Spotykamy się od godziny 18:00 na polu namiotowym w Mylofie. Rozbijamy namioty, rozpalamy ognisko, biesiadujemy :) 


Sobota 
Spotykamy się o godzinie 11:00 na polu namiotowym w Mylofie. 

Lub jeśli nocowaliście- jesteście gotowi na godzinę 10:00 - wstani, ubrani i gotowi do działania :) 
11:00- Kilku kierowców (w zależności od ilości uczestników) jedzie na metę czyli do Fojutowa i zostawia tam auta, następnie wracają z nami 

 12:00- jedziemy do miejsca początku spływu, czyli do miejscowości Konigort. Logujemy się do kajaków. 
12:30 - płyniemy! 
16:00- tak mniej więcej o tej godzinie dopływamy Fojutowa, pakujemy kajaki, wsiadamy w auta i jedziemy do Mylofu
17:00- ... rozbijamy namioty, biesiadujemy i odpoczywamy :) 


Niedziela 

11:00- wszyscy zwarci i gotowi, kierowcy jadą do Nadolnej Karczmy i zostawiają tam auta, wracają z nami do Mylofu

12:00- wypływamy i płyniemy do Nadolnej Karczmy

16:00- jesteśmy w Nadolnej Karczmie, żegnamy się  i potem do domku. 


Podane godziny są umowne, oprócz godzin startu. Każdy płynie we własnym tempie, na spokojnie, nikt nikogo nie goni :) 

Cena

Cena za osobę w kajaku dwuosobowym -200 zł

Cena za osobę która płynie sama w kajaku dwuosobowym- 300 zł

Cena nie obejmuje jedzenia, transportu z domu na miejsce startu i powrotu do domu oraz opłat na polach, w tym pobytu i pryszniców. 
Koszt pobytu 1 osoby na polu w Mylofie to 8 zł za osobę  i 15 zł auto
Prysznic kosztuje dodatkowe 5 zł/ osobę. 

Płatności należy dokonać na dane: Agnieszka Matykowska Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia
14 1050 1764 1000 0097 2125 2212 ING


W tytule wpiszcie "spływ - imię i nazwisko uczestnika"
Ostateczny termin płatności to  01.07. 2021
OPŁATA ZA SPŁYW NIE PODLEGA ZWROTOWI chyba że nie zbierze się minimalna ilość uczestników. 

Jak się zapisać? 

Poprosimy Was o zapisywanie się na listę tu:  LISTA JEST JUŻ ZAMKNIĘTA

Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że aby spływ się odbył musimy mieć minimum 10  opłaconych uczestników. Maksymalna ilość to 10 kajaków, więc teoretycznie 20 osób, chyba, że ktoś płynie pojedynczo. W przypadku większej liczby zainteresowanych decydować będzie kolejność wpłat.

Oznacza to, że jeśli wpisałeś się jako jedenasta osoba na liście, a uczestników jest ponad 24, to osoba z listy rezerwowej która zrobiła przelew szybciej niż Ty wchodzi na Twoje miejsce a Ty idziesz na listę rezerwową.

Lista jest publiczna i wpisujecie się na nią dobrowolnie. Wasze dane umieszczone na liście służą wyłącznie organizacji spływu, po spływie dane nie będą przechowywane a lista zostanie usunięta.

Informacje ogólne :) 

Kajaki

Zapewniamy Wam dwuosobowe kajaki polietylenowe, czyli takie ładne, nowoczesne z siedzonkami i w ogóle. Razem z kajakami oczywiście otrzymujecie kamizelki asekuracyjne oraz aluminiowe wiosła. 
Zapewniamy również transport kajaków  na start i z mety spływu. 

Czy mogę płynąć z dzieckiem lub z psem? 

Jasne, jak najbardziej. Pamiętaj jednak, że w kajaku z Tobą nie może płynąć na przykład trójka Twoich dzieci, ponieważ jest to niebezpieczne. Dzieci również nie mogą płynąć na kajaku same, nie możesz też oczekiwać od innych uczestników opieki nad swoimi latoroślami ani podczas płynięcia, ani na biwaku. 
Co do psa to oczywiście zapraszamy, ale sytuacja ma się dokładnie tak samo jak z dziećmi- biorąc psa na spływ odpowiadasz za niego warto więc sprawdzić, jak Twój pies zachowuje się na kajaku. Kajaki są dwuosobowe, więc zachowanie Twojego psa nie może przeszkadzać drugiej osobie w kajaku lub uniemożliwiać Wam płynięcia. 
Biorąc psa odpowiadacie za niego. Wiadomo, że na kajaku, ale nie tylko. Każdy sądzi, że własnie pies na kajaku będzie największym problemem, jednak okazuje się, że jest to najmniej problematyczny punkt całej imprezy. A co jest problematyczne?Nocujemy na polach namiotowych, na których na pewno nie będziemy sami. Stąd:
1. Pies na polu namiotowym nie może biegać luzem. Musi być na smyczy. Jeśli chcesz, żeby pobiegał sobie swobodnie, to weź go na spacer i spuść w miejscu, gdzie nie będzie nikomu przeszkadzał. Pamiętajmy, że nie każdy ma ochotę na kontakt z psem, również nie wszystkie inne psy mają na taki kontakt ochotę. A więc pies na polu namiotowym musi ZAWSZE być na uwięzi.
2. Inni ludzie również przyjechali na wypoczynek. Mają prawo to robić w spokoju. Nie może być więc tak, że Twój pies swoim szczekaniem przeszkadza innym osobom. Zastanów się więc, czy jesteś w stanie nad tym zapanować, ponieważ jeśli inni goście będą się skarżyć, to właściciel pola może najzwyczajniej w świecie poprosić Cię o opuszczenie go w trybie natychmiastowym. A to by nie było miłe.
3. Na kajaku jedna osoba może płynąć z jednym psem. Bo naszym zdaniem tylko jednego psa naraz jest w stanie opanować.

To jest taki czas, żeby zastanowić się, czy Twój pies da radę. Oczywiście może masz na to sposób, na przykład kiedy zacznie szczekać, a Ty wiesz, że możesz zabrać go na 10 kilometrowy bieg i to go zmęczy i po powrocie na pole pójdzie spać- to świetnie. Jeśli jednak Twoim sposobem na uciszenie psa jest krzyczenie na tego psa nieprzynoszące efektu, to jest to jeszcze więcej hałasu dla innych gości. Więc to też nie wchodzi w grę i może skutkować wyrzuceniem z pola namiotowego, nie przez nas, ale przez właściciela. Ale jeśli nie masz sposobu na jego szczekanie lub wycie to zastanów się, czy na pewno warto go zabierać ze sobą

Czy muszę płynąć ze wszystkimi moimi bambetlami? 

Nie, nie ma takiej potrzeby. W kajaku macie tylko to, co potrzebne Wam na kajaku. Reszta rzeczy jest w Waszym aucie. I tak. Rano wszystkie auta jadą na metę danego odcinka i tam zostają. Następnie my naszymi autami zabieramy kierowców i zawozimy ich na start danego odcinka. W ten sposób jak dopływacie to wsiadacie do auta i wracacie do miejsca, gdzie nocujemy. 
Oczywiście jeśli ta opcja Wam nie odpowiada i chcecie płynąć ze wszystkimi Waszymi pakunkami- nie ma sprawy. Po zakończeniu spływu zapewnimy Wam transport  na start żebyście mogli odebrać swoje auto. 

Co ze sobą zabrać? 

- namiot

- karimatę lub materac 

- śpiwór
- kurtkę przeciwdeszczową
- worki na śmieci lub wodoodporny worek na rzeczy które macie w kajaku - tu tip: na telefon dobrze sprawdza się słoik
- jedzonko i pitku 
- sztućce i naczynia typu kubek, menażka 
- strój kąpielowy 
- gotówkę na opłacenie noclegów 
- ręcznik
- coś na komary i kleszcze

- mokre chusteczki takie dla dzieci i może suchy szampon, bo to zawsze się przyda :) 
- warto zabrać sandały

- warto zabrać butlę gazową i czajnik, bo o ile wieczorem można podgrzać wodę na ognisku, o tyle rano kiedy każdy chce kawę to ten proces zawsze wydaje się za długi :D 
- no i ciuchy na zmianę, wiadomka! 

Co jeśli będzie padać ? 

No jasne że zatrzymamy się i przeczekamy dużą ulewę, ale generalnie płyniemy :) Na szczęście wszystkie rzeczy macie w autach, więc na mecie będą czekać na Was suche namioty, ciuchy  i śpiwory. Na kajak warto zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, bo przecież deszcz deszczem, a trasę spłynąć trzeba :) Nikt jeszcze od letniego deszczu nie zniknął, więc nie ma co płakać :) 

Co zapewniamy

- organizację tej całej afery 

- kajaki dwuosobowe polietylenowe ) te takie nowoczesne, wiecie ładne
- wiosła i kamizelki asekuracyjne
- transport kajaków 
- ogniska codziennie wieczorem
- ewentualną pomoc w rozbijaniu namiotów
- ewentualną pomoc w pokonywaniu kajakiem przeszkód i przy przenoskach
- transport kierowców z miejsc pozostawienia aut

Czego nie zapewniamy

- jedzenia i napojów
- opłat za pola namiotowe
- namiotów, karimat, śpiworów i innych bambetli
- dojazdu na miejsce startu oraz powrotu z mety spływu
- opieki nad dziećmi i psami

Minione spływy

Ostatni spływ 2020 Brda 24-26.07.2020

5-7 lipca 2019

UBOT 2

10-12.08.2018

UBOT 1

13-15.07.2018


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.