Planowane spływy

Czarny Spływ Wdą 

8-10.07.2022

Sezon kajakowy w tym roku zaczynamy na początku lipca, zapraszając Was na  rzekę Wdę,  w jej środkowym biegu, gdzie jest trochę szersza i bardziej leniwa, ale równie piękna i przyjemna co w dolnym. Naszym celem jest to, aby spływ był fajną wakacyjną przygodą w dobrym towarzystwie. Dystans również jest rekreacyjny, taki który pozwoli Wam płynąć w spokojnym tempie i podziwiać Kaszuby z perspektywy rzeki.

Data
Zapraszamy Was w terminie 8-10 lipca 2022, jest to termin piątek- niedziela, ale płyniemy tylko w sobotę i niedzielę. Jeśli macie ochotę spotkać się z nami już w piątek wieczorem to super, jest okazja żeby się poznać i pobiwakować, jednak jeśli wolicie przyjechać w sobotę rano to też jak najbardziej można.

Miejsce
Spotykamy się w piątek na polu namiotowym w miejscowości Czarne - tam biwakujemy pierwszą oraz drugą noc więc namioty rozbijacie tylko raz. Współrzędne tego miejsca to 53.844151, 18.241060 . Lokalizacja widoczna jest na poniższej mapie :)

Plan Spływu

Piątek (można przyjechać dopiero w sobotę- to zależy od Was!)
Spotykamy się od godziny 18:00 na polu namiotowym w Czarnym . Rozbijamy namioty, rozpalamy ognisko, biesiadujemy :)


Sobota
Spotykamy się o godzinie 11:00 na polu namiotowym w Czarnym

Lub jeśli nocowaliście- jesteście gotowi na godzinę 10:00 - wstani, ubrani i gotowi do działania :)
11:00- jedziemy na start czyli do Czarnej Wody

12:00- płyniemy! 
16:00- tak mniej więcej o tej godzinie dopływamy Czarnego gdzie są nasze auta i być może namioty
17:00- ... rozbijamy namioty, biesiadujemy i odpoczywamy :)


Niedziela

11:00- wszyscy zwarci i gotowi, pakujemy co potrzeba 

12:00- wypływamy i płyniemy do Młynek

16:00- jesteśmy w Młynkach, gdzie alb0 czekają Wasze auta dowiedzione tam przez Was rano, albo nasze auta które dowiozą Was po auta do Czarnego. 


Kilometrowo przedstawia się to tak:

- Sobota - trasa Czarna Woda- Czarne. Długość spływu ok 16 km
- Niedziela- Czarne- Młynki. Długość spływu ok 16 km

Podane godziny są umowne, oprócz godzin startu. Każdy płynie we własnym tempie, na spokojnie, nikt nikogo nie goni :)


CenaCena za osobę w kajaku dwuosobowym -250 zł *

Cena za osobę która płynie sama w kajaku dwuosobowym- 350 zł *

* w związku z dynamicznie rosnącą inflacją i cenami paliw zastrzegamy sobie prawo do zmiany ceny- oczywiście ta zmiana nie będzie dotyczyła osób już opłaconych


Cena nie obejmuje jedzenia, transportu z domu na miejsce startu i powrotu do domu oraz opłat na polach, w tym pobytu i pryszniców.
Koszt pobytu na polu w Czarnym jest następujący:
- 15 zł/ dobę/osoba
- 5 zł/dobę/samochód
- 8 zł/prysznic/10 min
Plus na miejscu będzie otwarty bar a w nim dania typu fryty i zapieksy

Płatności należy dokonać na dane: Agnieszka Matykowska Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia
14 1050 1764 1000 0097 2125 2212 ING


W tytule wpiszcie "spływ - imię i nazwisko uczestnika"
Ostateczny termin płatności to 1.07.2021
OPŁATA ZA SPŁYW NIE PODLEGA ZWROTOWI Jak się zapisać?Poprosimy Was o zapisywanie się na listę tu:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DXzZMwSA_tG0vHXCk4u0nre6h57i9jLFZ7ujQQj3qbI/edit?usp=sharing
 Maksymalna ilość to 12 kajaków, więc teoretycznie 24 osoby, chyba, że ktoś płynie pojedynczo. W przypadku większej liczby zainteresowanych decydować będzie kolejność wpłat.

Oznacza to, że jeśli wpisałeś się jako jedenasta osoba na liście, a uczestników jest ponad 24, to osoba z listy rezerwowej która zrobiła przelew szybciej niż Ty wchodzi na Twoje miejsce a Ty idziesz na listę rezerwową.

Lista jest publiczna i wpisujecie się na nią dobrowolnie. Wasze dane umieszczone na liście służą wyłącznie organizacji spływu, po spływie dane nie będą przechowywane a lista zostanie usunięta.

Informacje ogólne :) 

Kajaki

Zapewniamy Wam dwuosobowe kajaki polietylenowe, czyli takie ładne, nowoczesne z siedzonkami i w ogóle. Razem z kajakami oczywiście otrzymujecie kamizelki asekuracyjne oraz aluminiowe wiosła. 
Zapewniamy również transport kajaków  na start i z mety spływu. 

Czy mogę płynąć z dzieckiem lub z psem? 

Jasne, jak najbardziej. Pamiętaj jednak, że w kajaku z Tobą nie może płynąć na przykład trójka Twoich dzieci, ponieważ jest to niebezpieczne. Dzieci również nie mogą płynąć na kajaku same, nie możesz też oczekiwać od innych uczestników opieki nad swoimi latoroślami ani podczas płynięcia, ani na biwaku. 
Co do psa to oczywiście zapraszamy, ale sytuacja ma się dokładnie tak samo jak z dziećmi- biorąc psa na spływ odpowiadasz za niego warto więc sprawdzić, jak Twój pies zachowuje się na kajaku. Kajaki są dwuosobowe, więc zachowanie Twojego psa nie może przeszkadzać drugiej osobie w kajaku lub uniemożliwiać Wam płynięcia. 
Biorąc psa odpowiadacie za niego. Wiadomo, że na kajaku, ale nie tylko. Każdy sądzi, że własnie pies na kajaku będzie największym problemem, jednak okazuje się, że jest to najmniej problematyczny punkt całej imprezy. A co jest problematyczne?Nocujemy na polach namiotowych, na których na pewno nie będziemy sami. Stąd:
1. Pies na polu namiotowym nie może biegać luzem. Musi być na smyczy. Jeśli chcesz, żeby pobiegał sobie swobodnie, to weź go na spacer i spuść w miejscu, gdzie nie będzie nikomu przeszkadzał. Pamiętajmy, że nie każdy ma ochotę na kontakt z psem, również nie wszystkie inne psy mają na taki kontakt ochotę. A więc pies na polu namiotowym musi ZAWSZE być na uwięzi.
2. Inni ludzie również przyjechali na wypoczynek. Mają prawo to robić w spokoju. Nie może być więc tak, że Twój pies swoim szczekaniem przeszkadza innym osobom. Zastanów się więc, czy jesteś w stanie nad tym zapanować, ponieważ jeśli inni goście będą się skarżyć, to właściciel pola może najzwyczajniej w świecie poprosić Cię o opuszczenie go w trybie natychmiastowym. A to by nie było miłe.
3. Na kajaku jedna osoba może płynąć z jednym psem. Bo naszym zdaniem tylko jednego psa naraz jest w stanie opanować.

To jest taki czas, żeby zastanowić się, czy Twój pies da radę. Oczywiście może masz na to sposób, na przykład kiedy zacznie szczekać, a Ty wiesz, że możesz zabrać go na 10 kilometrowy bieg i to go zmęczy i po powrocie na pole pójdzie spać- to świetnie. Jeśli jednak Twoim sposobem na uciszenie psa jest krzyczenie na tego psa nieprzynoszące efektu, to jest to jeszcze więcej hałasu dla innych gości. Więc to też nie wchodzi w grę i może skutkować wyrzuceniem z pola namiotowego, nie przez nas, ale przez właściciela. Ale jeśli nie masz sposobu na jego szczekanie lub wycie to zastanów się, czy na pewno warto go zabierać ze sobą

Czy muszę płynąć ze wszystkimi moimi bambetlami? 

Nie, nie ma takiej potrzeby. W kajaku macie tylko to, co potrzebne Wam na kajaku. Reszta rzeczy jest w Waszym aucie. I tak. Rano wszystkie auta jadą na metę danego odcinka i tam zostają. Następnie my naszymi autami zabieramy kierowców i zawozimy ich na start danego odcinka. W ten sposób jak dopływacie to wsiadacie do auta i wracacie do miejsca, gdzie nocujemy. 
Oczywiście jeśli ta opcja Wam nie odpowiada i chcecie płynąć ze wszystkimi Waszymi pakunkami- nie ma sprawy. Po zakończeniu spływu zapewnimy Wam transport  na start żebyście mogli odebrać swoje auto. 

Co ze sobą zabrać? 

- namiot

- karimatę lub materac 

- śpiwór
- kurtkę przeciwdeszczową
- worki na śmieci lub wodoodporny worek na rzeczy które macie w kajaku - tu tip: na telefon dobrze sprawdza się słoik
- jedzonko i pitku 
- sztućce i naczynia typu kubek, menażka 
- strój kąpielowy 
- gotówkę na opłacenie noclegów 
- ręcznik
- coś na komary i kleszcze

- mokre chusteczki takie dla dzieci i może suchy szampon, bo to zawsze się przyda :) 
- warto zabrać sandały

- warto zabrać butlę gazową i czajnik, bo o ile wieczorem można podgrzać wodę na ognisku, o tyle rano kiedy każdy chce kawę to ten proces zawsze wydaje się za długi :D 
- no i ciuchy na zmianę, wiadomka! 

Co jeśli będzie padać ? 

No jasne że zatrzymamy się i przeczekamy dużą ulewę, ale generalnie płyniemy :) Na szczęście wszystkie rzeczy macie w autach, więc na mecie będą czekać na Was suche namioty, ciuchy  i śpiwory. Na kajak warto zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, bo przecież deszcz deszczem, a trasę spłynąć trzeba :) Nikt jeszcze od letniego deszczu nie zniknął, więc nie ma co płakać :) 

Co zapewniamy

- organizację tej całej afery 

- kajaki dwuosobowe polietylenowe ) te takie nowoczesne, wiecie ładne
- wiosła i kamizelki asekuracyjne
- transport kajaków 
- ogniska codziennie wieczorem
- ewentualną pomoc w rozbijaniu namiotów
- ewentualną pomoc w pokonywaniu kajakiem przeszkód i przy przenoskach
- transport kierowców z miejsc pozostawienia aut

Czego nie zapewniamy

- jedzenia i napojów
- opłat za pola namiotowe
- namiotów, karimat, śpiworów i innych bambetli
- dojazdu na miejsce startu oraz powrotu z mety spływu
- opieki nad dziećmi i psami

Minione spływy

Przełom Rzeki Wdy

6-8 sierpnia 2021

Dwie Wody
16-18 lipca 2021

Ostatni spływ 2020 Brda 24-26.07.2020

5-7 lipca 2019

UBOT 2

10-12.08.2018

UBOT 1

13-15.07.2018


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.