NOCNE WARIATY

czyli wieczorny rajd po lesie

A czemu by się nie pobawić w lesie też nocą? Zapraszamy Was na nocny spacer, albo nawet rajd po Lasach Trójmiejskich,  w dobrym towarzystwie. Chcielibyśmy, żeby była to okazja do spędzenia miło czasu, posłuchania lasu nocą i rozruszania kości, nie jest to rywalizacja ani żadne zawody. A na koniec wiadomo- ognicho, kiełby, słuchanie puszczyków i ploty albo opowieści o duchach albo o czym tam chcecie :) 

 Poniżej garść najważniejszych informacji dla wszystkich nocnych wariatów :)

Co to są Nocne Wariaty?  

Cała zadyma polega na przejściu ok. 10 kilometrowej trasy, która jest przez nas wyznaczona odblaskowymi taśmami. Na pewno więc się nie zgubicie, możecie po prostu iść, relaksować się i w dowolnym tempie przemierzać przygotowaną dla Was trasę. Jak już wrócicie do bazy,  czekać będzie na Was ognisko, kawa, herbata i kiełbaski. Wiec po trasie będzie można sobie odpocząć i pooglądać gwiazdy przy ognisku. 

Na nocny rajd oczywiście możesz wziąć swojego psa, ale nie jest to konieczne. Jeśli jednak bierzesz sierściucha, to pamiętaj, że w Lasach Państwowych pies musi być przypięty na smyczy, bo inaczej ręka, noga, mózg na ścianie, zły pan Gajowy i w ogóle groza.  No i wiadomo, że skoro my zgłaszamy imprezę do Lasów, to my mamy potem kłopoty jak psy biegają luzem. Więc bardzo Was prosimy o to, aby były na smyczy. :)


Gdzie i kiedy ? 

w piątek 12 LIPCA 2019

Proponujemy Wam start pomiędzy godziną 21:30 a 22:30. Nie są to zawody sportowe, nie gracie na czas, wiec możecie wystartować o dowolnej godzinie w tym przedziale. Możecie iść razem ze znajomymi, możecie iść sami- zależy to tylko od Was. Możecie iść, możecie biec, możecie się czołgać lub turlać- wszystko jest dowolne - ma to być po prostu dobra zabawa w gronie fajnych ludzi :)

Bardzo nam zależało, aby ten wieczorny rajd odbył się blisko Trójmiasta, żebyście mogli dojechać sobie po pracy, nawet rowerem czy taksówką ;) Więc wybraliśmy parking leśny niedaleko Leśnictwa Gołębiewo- pewnie większość z Was zna to miejsce. Współrzędne to 54°26'28.3"N 18°29'58.3"E . Dodamy, że jadąc od strony Spacerowej jest to przedostatni parking przed szlabanem. Jak się zapisać ?

Poprosimy Was o zapisywanie się na listę tu:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/11AkYMC47ea7HhzisKxdUu0kqdDplsnUR65UUpQMOxkQ/edit?usp=sharing

 Lista ta jest również lista osób do ubezpieczenia NNW, prosimy więc o wpisywanie pełnych imion i nazwisk wszystkich uczestników.

Lista startowa jest widoczna publicznie i jawna. Wpisując się na nią udzielacie zgody na upublicznienie swoich danych na potrzeby organizacji danej imprezy przez HODOR Natalia Matykowska. Po zakończeniu imprezy lista jest niszczona, a dane nie są przechowywane.Ile kosztuje udział w rajdzie? 

- płatność przelewem ( do 10.07.2019) : 30 zł / osobę

- płatność gotówką na miejscu : 35 zł/ osobę


Dzieci do lat 3 zwolnione są z opłaty startowej, ale dopiszcie je do listy, żebyśmy mogli je ubezpieczyć, tylko wpiszcie w nawiasie wiek dziecka. Dane do przelewu to HODOR Natalia Matykowska ul. Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia nr rachunku   97 1750 0012 0000 0000 3632 9707 BGŻ Paribas

 

Pamiętajcie, że opłaty startowe nie podlegają zwrotowi ANI przeniesieniu na następny termin lub inną osobę, poza przypadkiem odwołania lub zmiany terminu imprezy z winy organizatora, czyli z naszej.

Nie chcesz ryzykować- wybierz gotówkę Płacisz więcej, ale nie ryzykujesz.

Co ze sobą zabrać?

- latarkę, bo trasa oznaczona jest taśmami odblaskowymi, których bez światła nie będzie widać, no i warto czasem spojrzeć pod nogi

- ciepłe ubranie, kurtkę przeciwdeszczową no i ogólnie strój odpowiedni do lasu, także szpilki zostawcie w chacie

- jeśli nie jecie mięsa, albo macie jakieś specjalne wymagania żywieniowe, to weźcie ze sobą żarełko, które będziecie mogli podgrzać na ogniu

- będziemy mieli dla Was jednorazowe kubki, ale jeśli chcecie być eko i pić z przyjemniejszego naczynia niż styropianowy kubek, to weźcie sobie kubasy

- choć jest noc, to może być ciepło, weźcie więc ze sobą wodę na trasę, szczególnie jeśli idziecie z psem

- może warto wziąć coś na komary czy inne owady- wieczorem te podstępne kreatury gryzą najbardziej :)


Co od nas dostajecie?

- przygotowaną, oznaczoną trasę

- ognisko, w tym drewno

- kiełby

- kawę, herbatę

- pieczywo, ketchupy, musztardy i inne pierdoły

- ubezpieczenie NNW

- wywiezienie i utylizację śmieci po imprezie


Jeszcze kilka formalnych spraw...

1. Lista startowa jest widoczna publicznie i jawna. Wpisując się na nią udzielacie zgody na upublicznienie swoich danych na potrzeby organizacji danej imprezy przez HODOR Natalia Matykowska. Po zakończeniu imprezy lista jest niszczona, a dane nie są przechowywane.

2. Jesteście na imprezie, czasem z imprezy są zdjęcia. Uczestnicząc w imprezie wyrażacie zgodę na wykorzystanie Waszego wizerunku w materiałach z imprezy, czyli na zdjęciach i filmach. Ale oczywiście jeśli jakieś zdjęcie bardzo się Wam nie podoba- dajcie znać i postaramy się je usunąć :)

3. Przygotujemy dla Was śmietniki i poprosimy, abyście z nich korzystali. Wasze śmieci zabieramy z pola po imprezie- ale łatwiej nam będzie zabierać worki ze śmieciami, niż zbierać opakowania po kiełbach i jednorazowe naczynia z całego pola.

4. Jeśli idziecie z psem, to pamiętajcie, że pies przez cały czas musi być na smyczy. 


Minione rajdy