navidog.pl, dogtrekking, pomorski dogtrekking, dogtrekking pomorski, dogtrekking pomorskie, dogtrekking kaszuby

Witamy na NaviDog.pl czyli  Pomorski Dogtrekking

NaviDog.pl to nazwa imprez dogtrekkingowych organizowanych przez PrzystanekAlaska.pl. Naszym założeniem jest to, aby spotkać się i aktywnie spędzić czas z psem, nawigując się po lesie z mapą. Chcielibyśmy, aby spotkania odbywały się w luźnej rodzinnej atmosferze, nie chcemy, aby była to rywalizacja sportowa :)  NaviDog.pl to fajna opcja na dogtrekking  na Pomorzu. 

Zapraszamy Was ze swoimi psami, jeśli nie macie psa możemy Wam wypożyczyć któregoś z naszych :) 

Poniżej znajdziecie kilka zasad naszych NaviDog.pl, oraz terminy planowanych spotkań :) 

Planowane spotkania


Wiosenny Dogtrekking NaviDog.pl
Leśniczówka Sikorzyna

Początek wiosny trzeba uczcić godnie i aktywnie! Najlepiej w lesie, z mapą i psem, bez topienia marzanny, za to z dobrą zabawą, poznawaniem nowych ścieżek, ogniskiem i spotkaniem w doborowym, psio- ludzkim towarzystwie :) A że rejony Leśniczówki Sikorzyna, czyli Puszcza Darżlubska są piękne, to tym bardziej warto :) 

1. Gdzie? 

Spotykamy się kawałek za Wejherowem, na parkingu leśnym nieopodal dawnej Leśniczówki Sikorzyna. Jak wpiszecie w googla Leśniczówka Sikorzyna to Was doprowadzi, ale bezpieczniej jest wpisać współrządne, czyli:  54.681692, 18.276785

2. Godzina startu

Startujemy o godzinie 11:00, nie ma opcji wystartować wcześniej, natomiast jest opcja wystartowania później czyli do godz. 12:00. 

Proponujemy jednak być trochę wcześniej niż 11:00, żeby odebrać mapę, podpisać listę startową itp.  Oczywiście nie jest to walka o złote kalesony- jak się spóźnicie nic się nie stanie, po prostu wyruszycie na trasę później, ale czas wszystkim uczestnikom liczy się od godziny 11:00.

Biuro jest otwarte w godz. 10:30 - 12:00, ale startujemy na trasę od 11:00  do 12:00. 


Limitem czasu na trasie jest godzina 17:00, co oznacza, że najpóźniej o tej godzinie prosimy, abyście byli na mecie. 3. Jak się zapisać?

 

Prosimy o zapisywanie się na listę  - niebawem

 Lista ta jest również lista osób do ubezpieczenia NNW, prosimy więc o wpisywanie pełnych imion i nazwisk wszystkich uczestników.

Lista startowa jest widoczna publicznie i jawna. Wpisując się na nią udzielacie zgody na upublicznienie swoich danych na potrzeby organizacji danej imprezy przez HODOR Natalia Matykowska. Po zakończeniu imprezy lista jest niszczona, a dane nie są przechowywane.

 

4. Wyżerka

 

Jak zawsze planujemy dla Was mały poczęstunek, ale jest to raczej prosty, ciepły posiłek, więc jeśli macie jakąś specyficzną dietę, to bierzcie żarcie ze sobą- ognisko będzie do Waszej dyspozycji. Będziemy tez mieli dla Was herbatę i kawę  na rozgrzanie po trasie :) 

Stali bywalcy wiedzą też, że na mecie zazwyczaj czekają na Was ciacha. Skąd one się biorą? 
Otóż my nie umiemy piec, więc kupujemy dla Was ciasteczka i angażujemy naszą niezastąpioną panią Stenię, panią Myreczkę lub równie niezastąpioną panią Ewcię w upieczenie choć jednego domowego ciasta. 
Reszta tak bogato zastawionego słodkiego stołu to zasługa naszych uczestników- kto umie piec i ma ochotę, ten przywozi ze sobą pyszne, domowe ciacho. Czyli to dzięki Wam NaviDogowicze ta impreza słynie z najlepszych ciast na świecie :) Jeśli więc umiesz piec i masz na to ochotę- nie krępuj się i przynoś ciacho! :D 

Staramy się dbać o środowisko. Dlatego nie zapewniamy Wam jednorazowych sztućców i talerzyków. Namawiamy Was do zabrania ze sobą własnych, wielorazowych kubków i naczyń jeśli potrzebujecie, dla zapominalskich będziemy mieli przygotowane wielorazowe naczynia do użycia na miejscu :) 

 

5. Czy muszę startować z psem ?

Niekoniecznie, jak najbardziej możesz potraktować to spotkanie jako po prostu imprezę na orientację. Jednak startując bez psa nie jesteś liczony w klasyfikacji, czyli nawet jak będziesz pierwszy to nie wygrywasz. Ale że to zabawa, a nie walka o złote kalesony, to nie jest to wielki problem :) 

Jest opcja wypożyczenia  jednego  z naszych futer, ale musimy mieć to info wcześniej- zapisując się na listę w polu "Imię psa" wpiszcie że chcecie psa od nas. Osoby chcące wypożyczyć psa od nas prosimy o opłacenie startu przelewem- rezerwacja na psa jest ważna 2 dni, po tym czasie jeśli nie mamy wpłaty lub potwierdzenia przelewu pies automatycznie zostaje zwolniony i wraca do puli psów do wypożyczenia.


Dziecko ( czyli osoba do 18 roku życia)  nie może samodzielnie prowadzić psa zaprzęgowego. Tak więc na team dorosły plus dziecko możemy "wypożyczyć" maksymalnie 1 psa, a jeśli jest taka potrzeba to dać do niego 2 smycze. 


Ale zapraszamy też  zupełnie bez psa- tereny są tego warte :D 

 

6. Trasy

 

Proponujemy Wam 3 trasy:

1. Trasa Rookie ( ok. 5 km)

2. Trasa Active ( ok 11 km)

3. Trasa Expedition (ok 15 km )

Decyzję odnośnie pokonywanej trasy podejmujecie w momencie startu.7. Hajsy

 

Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, ale czasem trzeba :) Możecie zapłacić za udział w NaviDOG.pl przelewem albo gotówką. Ceny przedstawiają się następująco:

Możecie zapłacić za udział w NaviDOG.pl przelewem albo gotówką. Ceny przedstawiają się następująco

PRZELEW ( przedpłata do czwartku .2020):
 - osoba dorosła: 35 zł, dziecko: 25 zł

GOTÓWKA ( na miejscu)
- Osoba dorosła: 45 zł,
- Dziecko: 35 zł

Dzieci do lat 3 zwolnione są z opłaty startowej, ale dopiszcie je do listy, żebyśmy mogli je ubezpieczyć, tylko wpiszcie w nawiasie wiek dziecka. 

Dane do przelewu to HODOR Natalia Matykowska ul. Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia nr rachunku   11 1050 1764 1000 0092 7215 2548 ING Bank Śląski .


Pamiętajcie, że opłaty startowe nie podlegają zwrotowi ANI przeniesieniu na następny termin lub inną osobę, poza przypadkiem odwołania lub zmiany terminu imprezy z winy organizatora, czyli z naszej.
Nie chcesz ryzykować- wybierz gotówkę Płacisz więcej, ale nie ryzykujesz.

 

8. Pogoda

 

Być może zastanawiacie się, co będzie jeśli będzie padać. Spieszymy z odpowiedzią- jak będzie padać, to będzie mokro, jak będzie upał, to będzie gorąco :)  Nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwy strój, ubierzcie się więc odpowiednio do wyjścia w teren 

 

9. Nagrody

 

Nagrody będą, ale są to raczej symboliczne upominki dla zwycięzców z każdej kategorii plus małe nagródki które rozdajemy za różne dziwne osiągnięcia. Nie powiemy jakie, bo sami jeszcze nie wiemy.

 

10. Co od nas dostajecie?

 

Dostajecie mapę w formacie A3, przygotowaną i oznakowana trasę, wyżerkę i mamy nadzieję, że fajnie spędzony czas :) No i nagrody, jeśli wygracie, albo załapiecie się na jedną z "dziwnych" kategorii.
Kolejne planowane spotkanie
Pomorski Dogtrekking :


18.04.2020

Charytatywny Dogtrekking dla Ciapkowa

Gołębiewo

dogtrekking , dog treking , dogtreking, pomorski puchar dogtrekingu, pomorski puchar dogtrekkingu, dogtrekking pomorskie, pomorski dogtrekking 

Parę zasad :) 

Choć cała impreza ma być w luźnej atmosferze, to jednak potrzebujemy zbioru kilku zasad, głównie ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa. Jest to więc strasznie poważny post, a zasady prezentujemy poniżej. 

1. Dzieci do lat 18 nie mogą samodzielnie iść "w trasę". Muszą iść razem z opiekunem w postaci osoby dorosłej. 


2. Pies biorący udział w Navi Dog powinien mieć aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie- fajnie, jakbyście mieli ze sobą książeczki.


3. Podczas pobierania mapy i zapisywania się na listę uczestników będziemy prosić Was o numery telefonu. Nie dlatego, że będziemy potem dzwonić do Was w nocy i zwierzać się z naszych sekretnych myśli, tylko chcielibyśmy mieć do Was kontakt, jeśli nie zameldujecie się na mecie.


4. Wiemy, że każdy w telefonie ma GPS i aplikacje typu Endomondo czy inne. Przyjmijmy, że nawigowanie się za pomocą GPS jest nieuczciwe i kto tak robi, ten trąba. 
5. Przygotujemy dla Was śmietniki i poprosimy, abyście z nich korzystali. Wasze śmieci zabieramy z pola po imprezie- ale łatwiej nam będzie zabierać worki ze śmieciami, niż zbierać opakowania po kiełbach i jednorazowe naczynia z całego pola. 


6. Jeśli się zgubicie, albo zrezygnujecie w trakcie- dajcie nam znać. Na każdej mapie jest nasz numer telefonu. Chcemy wiedzieć, że jesteście bezpieczni i nie pożarły Was wilki i niedźwiedzie.


7. Nie niszczcie, nie zrywajcie i nie ukrywajcie punktów. Bawmy się uczciwie, żeby potem wszyscy nie wytykali palcami jednego Mariana z drugim, który zniszczył oznaczenia punktu.


8. Na terenie Lasów Państwowych nie można puszczać psów luzem. Bardzo prosimy Was o zastosowanie się do tej zasady, dla bezpieczeństwa Waszego psa i innych psów a także dlatego, że jak przyjdzie Pan Gajowy, Babcia, Wilk lub Czerwony Kapturek to możecie dostać mandat. A po co.


9. Lista startowa jest widoczna publicznie i jawna. Wpisując się na nią udzielacie zgody na upublicznienie swoich danych na potrzeby organizacji danej imprezy przez HODOR Natalia Matykowska. Po zakończeniu imprezy lista jest niszczona, a dane nie są przechowywane. 


10. Jesteście na imprezie, czasem z imprezy są zdjęcia. Uczestnicząc w imprezie wyrażacie zgodę na wykorzystanie Waszego wizerunku w materiałach z imprezy, czyli na zdjęciach i filmach. Ale oczywiście jeśli jakieś zdjęcie bardzo się Wam nie podoba- dajcie znać i postaramy się je usunąć :) 
11. Warunki Waszego ubezpieczenie NNW znajdują się tu: https://drive.google.com/file/d/0B5fbeKAE1P0qNVJEVGp4WGxXT0dNaXJRTFRaMkV3WWp3YUxn/view?usp=sharing 
Ubezpieczyciel nam każe, żebyście byli z nimi zapoznani, więc tu są :D 
12.  Pamiętajcie, że opłaty startowe nie podlegają zwrotowi ANI przeniesieniu na następny termin lub inną osobę, poza przypadkiem odwołania lub zmiany terminu imprezy z winy organizatora, czyli z naszej.
Nie chcesz ryzykować- wybierz gotówkę Płacisz więcej, ale nie ryzykujesz.

Minione spotkania

15 lutego 2020
Walentynkowy Dogtrekking
NaviDog.pl
Baza Wypadowa Hejtus

18 stycznia 2020
Noworoczny Dogtrekking 
Jezioro Stoborowe 

30 listopada 2019
Ostatni w tym roku Dogtrekking NaviDog.pl 
Jezioro Wyspowo

19 października 2019 

Urodzinowy NaviDog.pl
Borowo

14 września 2019
Wrześniowy Dogtrekking NaviDog.pl 
Mirachowo

3 sierpnia 2019

Wakacyjny Dogtrekking 

NaviDog Debrzyno k/Kościerzyny

Podwójny NaviDog.pl

 Otomin 15 i 16.06.2019

25.05.2019
Majowy dogtrekking Leśnictwo Paraszynek

13.04.2019
Prawie Wielkanocny Dogtrekking Kąpino

Być może wiosenny dogtrekking
16.03.2019

Rogulewo

16.02.2019
Walentynkowy NaviDog Rzucewo

19.01.2019
Jezioro Dobre

01.12.2018
Charytatywny NaviDog Gołębiewo

20.10.2018
Urodzinowy NaviDog Borowo

22.09.2018
NaviDog Leśnictwo Paraszynek

18 i 19.08.2018
NaviDog Ustarbowo

16.06.2018
NaviDog  Debrzyno

19.05.2018
Majówka z NaviDog.pl Barłomino  czyli Dogtrekking w Pomorskim

21 i 22.04.2018
Piekiełko k/Rumii Szmelty
czyli Dogtrekking w Pomorskim

17.03.2018
Warszkowski Młyn
czyli Dogtrekking w Pomorskim

17.02.2018
Walentynkowy NaviDog Biała k/Wejherowa
czyli Dogtrekking w Pomorskim

20 stycznia 2018
NaviDog Otomin 
czyli Dogtrekking w Pomorskim

9 grudnia 2017
Charytatywny NaviDog Ciapkowo

21.10.2017
Urodzinowy NaviDog
Borowo k/Nowego Dworu Wejherowskiego

23.09.2017
Jezioro Dąbrze Chata Baby Jagi  

19-20.07.2017
Jezioro Białe

17.06.2017
Młynki

13.05.2017
Mirachowo

25.03.2017

Starzyno

04.02.2017

Jezioro Dobre

26.11.2016

Kąpino Puszcza Darżlubska

15.10.2016 

Jezioro Borowo koło Nowego Dworu Wejherowskiego