Witamy na NaviDog.pl

NaviDog.pl to nazwa imprez dogtrekkingowych organizowanych przez PrzystanekAlaska.pl. Naszym założeniem jest to, aby spotkać się i aktywnie spędzić czas z psem, nawigując się po lesie z mapą. Chcielibyśmy, aby spotkania odbywały się w luźnej rodzinnej atmosferze, nie chcemy, aby była to rywalizacja sportowa :) 

Zapraszamy Was ze swoimi psami, jeśli nie macie psa możemy Wam wypożyczyć któregoś z naszych :) 

Poniżej znajdziecie kilka zasad naszych NaviDog.pl, oraz terminy planowanych spotkań :) 

Planowane spotkania

20 stycznia 2018

Cześć! Mamy już zgodę z Nadleśnictwa Kolbudy na imprezę w Otominie 20.01.2018. Więc działamy! Nie ma co siedzieć w chacie, lepiej przetrzepać futra :) Poniżej kilka najważniejszych informacji, na bieżąco uzupełniamy też wszelkie info na wydarzeniu na fb: https://www.facebook.com/events/277494592779232/


1. Gdzie?

Spotkanie odbędzie się na Cygańskiej Łące, czyli polu rekreacyjnym nieopodal Jeziora Otomin. Na poniższej mapie znajdziecie zaznaczone miejsce "bazy"- wielki plus jest taki, że można tam dojechać komunikacją miejską, a od przystanku do miejsca startu jest ok. 1 km :) 

2. Godzina startu


Startujemy o godzinie 11:00, proponujemy jednak być trochę wcześniej, żeby odebrać mapę, podpisać listę startową itp

   3. Jak się zapisać?


Prosimy o zapisywanie się tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/12REsdzOKjiKr7gf3fKbQjeQ8FTiA2ypaX8-08cT66fk/edit?usp=sharing Lista ta jest również lista osób do ubezpieczenia NNW, prosimy więc o wpisywanie pełnych imion i nazwisk wszystkich uczestników.

4. Wyżerka


Jak zawsze planujemy dla Was mały poczęstunek, ale jest to raczej prosty, ciepły posiłek, więc jesli macie jakąś specyficzną dietę, to bierzcie żarcie ze sobą- ognisko będzie do Waszej dyspozycji. Będziemy tez mieli dla Was herbatę na rozgrzanie po trasie.

5. Czy muszę mieć swojego psa?


Niekoniecznie, możemy użyczyć jedno z naszych futer, ale musimy mieć to info wcześniej- zapisując się na listę w polu "Imię psa" wpiszcie że chcecie psa od nas.

Osoby chcące wypożyczyć psa od nas prosimy o opłacenie startu przelewem- rezerwacja na psa jest ważna 2 dni, po tym czasie jeśli nie mamy wpłaty  lub potwierdzenia przelewu pies automatycznie zostaje zwolniony i wraca do puli psów do wypożyczenia. 6. Trasy


Proponujemy Wam 3 trasy: ROOKIE ( ok. 5 km) ACTIVE ( ok. 10 km) i CHALLENGE ( ok. 20 km).  Ostateczną decyzję odnośnie pokonywanej trasy podejmujecie w momencie startu, długość wybranej trasy nie ma wpływu na wysokość opłaty startowej. 

7. Hajsy


Uwaga zmiana wysokości opłat startowych !


Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, ale czasem trzeba :) Możecie zapłacić za udział w NaviDOG.pl przelewem albo gotówką. Minus przelewu jest taki, że albo musicie zrobić go odpowiednio wcześniej, czyli do 18.01.2018. Plus przelewu jest taki, że jest taniej: 35 zł/ os dorosłą i 25 zł/ dziecko.  Oczywiście nadal możecie zapłacić na miejscu żywą gotówą, wtedy kosztuje to 45 zł/ os dorosłą i 35 zł/ dziecko. I tutaj prośba- miejcie w miarę odliczone hajsy :) 

Dane do przelewu to HODOR Natalia Matykowska ul. Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia nr rachunku   97 1750 0012 0000 0000 3632 9707 Raiffeisen Polbank.

Dzieci do lat 3 zwolnione są z opłaty startowej, ale dopiszcie je do listy, żebyśmy mogli je ubezpieczyć, tylko wpiszcie w nawiasie wiek dziecka. 

8. Pogoda


Być może zastanawiacie się, co będzie jeśli będzie padać. Spieszymy z odpowiedzią- jak będzie padać, to będzie mokro, jak będzie padać śnieg, to będzie biało. Nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwy strój, ubierzcie się więc odpowiednio do wyjścia w teren, może fajnie byłoby wziąć ze sobą latarkę, żeby w razie czego poświecić sobie jak się ściemni.

9. Nagrody


Nagrody będą, ale są to raczej symboliczne upominki dla zwycięzców z każdej kategorii plus małe nagródki które rozdajemy za różne dziwne osiągnięcia. Nie powiemy jakie, bo sami jeszcze nie wiemy.

10. Co od nas dostajecie?


Dostajecie mapę w formacie A3, przygotowaną i oznakowana trasę, wyżerkę i mamy nadzieję, że fajnie spędzony czas :) No i nagrody, jeśli wygracie, albo załapiecie się na jedną z "dziwnych" kategorii.
Wkrótce info o kolejnych spotkaniach :) 

Parę zasad :) 

Choć cała impreza ma być w luźnej atmosferze, to jednak potrzebujemy zbioru kilku zasad, głównie ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa. Jest to więc strasznie poważny post, a zasady prezentujemy poniżej. 

1. Dzieci do lat 18 nie mogą samodzielnie iść "w trasę". Muszą iść razem z opiekunem w postaci osoby dorosłej. 
2. Pies biorący udział w Navi Dog powinien mieć aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie- fajnie, jakbyście mieli ze sobą książeczki.
3. Podczas pobierania mapy i zapisywania się na listę uczestników będziemy prosić Was o numery telefonu. Nie dlatego, że będziemy potem dzwonić do Was w nocy i zwierzać się z naszych sekretnych myśli, tylko chcielibyśmy mieć do Was kontakt, jeśli nie zameldujecie się na mecie.
4. Wiemy, że każdy w telefonie ma GPS i aplikacje typu Endomondo czy inne. Przyjmijmy, że nawigowanie się za pomocą GPS jest nieuczciwe i kto tak robi, ten trąba. 
5. Przygotujemy dla Was śmietniki i poprosimy, abyście z nich korzystali. Wasze śmieci zabieramy z pola po imprezie- ale łatwiej nam będzie zabierać worki ze śmieciami, niż zbierać opakowania po kiełbach i jednorazowe naczynia z całego pola. 
6. Jeśli się zgubicie, albo zrezygnujecie w trakcie- dajcie nam znać. Na każdej mapie jest nasz numer telefonu. Chcemy wiedzieć, że jesteście bezpieczni i nie pożarły Was wilki i niedźwiedzie.
7. Nie niszczcie, nie zrywajcie i nie ukrywajcie punktów. Bawmy się uczciwie, żeby potem wszyscy nie wytykali palcami jednego Mariana z drugim, który zniszczył oznaczenia punktu.
8. Na terenie Lasów Państwowych nie można puszczać psów luzem. Bardzo prosimy Was o zastosowanie się do tej zasady, dla bezpieczeństwa Waszego psa i innych psów a także dlatego, że jak przyjdzie Pan Gajowy, Babcia, Wilk lub Czerwony Kapturek to możecie dostać mandat. A po co.

Minione spotkania

9 grudnia 2017
Charytatywny NaviDog Ciapkowo

21.10.2017
Urodzinowy NaviDog
Borowo k/Nowego Dworu Wejherowskiego

23.09.2017
Jezioro Dąbrze

19-20.07.2017
Jezioro Białe

17.06.2017
Młynki

13.05.2017
Mirachowo

25.03.2017

Starzyno

04.02.2017

Jezioro Dobre

26.11.2016

Kąpino Puszcza Darżlubska

15.10.2016 

Jezioro Borowo koło Nowego Dworu Wejherowskiego