Witamy na NaviDog.pl

NaviDog.pl to nazwa imprez dogtrekkingowych organizowanych przez PrzystanekAlaska.pl. Naszym założeniem jest to, aby spotkać się i aktywnie spędzić czas z psem, nawigując się po lesie z mapą. Chcielibyśmy, aby spotkania odbywały się w luźnej rodzinnej atmosferze, nie chcemy, aby była to rywalizacja sportowa :) 

Zapraszamy Was ze swoimi psami, jeśli nie macie psa możemy Wam wypożyczyć któregoś z naszych :) 

Poniżej znajdziecie kilka zasad naszych NaviDog.pl, oraz terminy planowanych spotkań :) 

Planowane spotkania

21.10.2017
Urodzinowy NaviDog
Borowo k/Nowego Dworu Wejherowskiego

Cześć! Zapraszamy Was na urodzinowego NaviDoga nad Jezioro Borowo koło Nowego Dworu Wejherowskiego. Dlaczego urodzinowy? Bo w październiku minie rok od pierwszego NAviDoga, a był on dokładnie w tym samym miejscu :) 

Zapraszamy również na wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/119793522026580/ gdzie umieszczamy wszystkie informacje na bieżąco :) 

1. Gdzie?

Spotkanie odbędzie się na polu rekreacyjnym  nad Jeziorem Borowo, koło miejscowości Nowy Dwór Wejherowski, około 25 km od centrum Gdyni. Miejsce zaznaczone na poniższej mapie,  jadąc drogą 218 najlepiej jest skręcić obok szkoły w ulicę Szkolną i jechać cały czas prosto, aż do leśnego parkingu nad jeziorem.  

2. Godzina startu


Startujemy o godzinie 11:00, proponujemy jednak być trochę wcześniej, żeby odebrać mapę, podpisać listę startową itp.


 3. Jak się zapisać?


Prosimy o zapisywanie się tutaj:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1eN4avz5-lCMAymgWUg3Bt5IpPfjqNrbNJTTMmje3mu8/edit?usp=sharing Lista ta jest również lista osób do ubezpieczenia NNW, prosimy więc o wpisywanie pełnych imion i nazwisk wszystkich uczestników.

4. Wyżerka


Jak zawsze planujemy dla Was mały poczęstunek, ale jest to raczej prosty, ciepły posiłek, więc jesli macie jakąś specyficzną dietę, to bierzcie żarcie ze sobą- ognisko będzie do Waszej dyspozycji. Będziemy tez mieli dla Was herbatę na rozgrzanie po trasie.

5. Czy muszę mieć swojego psa?


Niekoniecznie, możemy użyczyć jedno z naszych futer, ale musimy mieć to info wcześniej- zapisując się na listę w polu "Imię psa" wpiszcie że chcecie psa od nas.

6. Trasy


Proponujemy Wam 2 trasy: rekreacyjną ( ok. 10 km) i active ( ok. 20 km). Decyzję odnośnie pokonywanej trasy podejmujecie w momencie startu.

7. Hajsy


Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, ale czasem trzeba :) Możecie zapłacić za udział w NaviDOG.pl przelewem albo gotówką. Minus przelewu jest taki, że albo musicie zrobić go odpowiednio wcześniej, żeby zdążył się u nas zaksięgować, albo mieć przy sobie potwierdzenie przelewu. Plus przelewu jest taki, że jest taniej: 30 zł/ os dorosłą i 15 zł/ dziecko.  Oczywiście nadal możecie zapłacić na miejscu żywą gotówą, wtedy kosztuje to 35 zł/ os dorosłą i 20 zł/ dziecko. I tutaj prośba- miejscie w miarę odliczone hajsy :) Paragony za wpłaty na konto wystawiamy na bieżąco, będą one do odebrania podczas imprezy, paragony za wpłaty gotówkowe wystawiamy na miejscu i od razu damy Wam do łapki. Dane do przelewu to HODOR Natalia Matykowska ul. Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia nr rachunku   97 1750 0012 0000 0000 3632 9707 Raiffeisen Polbank.

8. Pogoda


Być może zastanawiacie się, co będzie jeśli będzie padać. Spieszymy z odpowiedzią- jak będzie padać, to będzie mokro, jak będzie padać śnieg, to będzie biało. Nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwy strój, ubierzcie się więc odpowiednio do wyjścia w teren, może fajnie byłoby wziąć ze sobą latarkę, żeby w razie czego poświecić sobie jak się ściemni.

9. Nagrody


Nagrody będą, ale są to raczej symboliczne upominki dla zwycięzców z każdej kategorii plus małe nagródki które rozdajemy za różne dziwne osiągnięcia. Nie powiemy jakie, bo sami jeszcze nie wiemy.

10. Co od nas dostajecie?


Dostajecie mapę w formacie A3, przygotowaną i oznakowana trasę, wyżerkę i mamy nadzieję, że fajnie spędzony czas :) No i nagrody, jeśli wygracie, albo załapiecie się na jedną z "dziwnych" kategorii.
Wkrótce info o kolejnych spotkaniach :) 

Parę zasad :) 

Choć cała impreza ma być w luźnej atmosferze, to jednak potrzebujemy zbioru kilku zasad, głównie ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa. Jest to więc strasznie poważny post, a zasady prezentujemy poniżej. 

1. Dzieci do lat 18 nie mogą samodzielnie iść "w trasę". Muszą iść razem z opiekunem w postaci osoby dorosłej. 
2. Pies biorący udział w Navi Dog powinien mieć aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie- fajnie, jakbyście mieli ze sobą książeczki.
3. Podczas pobierania mapy i zapisywania się na listę uczestników będziemy prosić Was o numery telefonu. Nie dlatego, że będziemy potem dzwonić do Was w nocy i zwierzać się z naszych sekretnych myśli, tylko chcielibyśmy mieć do Was kontakt, jeśli nie zameldujecie się na mecie.
4. Wiemy, że każdy w telefonie ma GPS i aplikacje typu Endomondo czy inne. Przyjmijmy, że nawigowanie się za pomocą GPS jest nieuczciwe i kto tak robi, ten trąba. 
5. Przygotujemy dla Was śmietniki i poprosimy, abyście z nich korzystali. Wasze śmieci zabieramy z pola po imprezie- ale łatwiej nam będzie zabierać worki ze śmieciami, niż zbierać opakowania po kiełbach i jednorazowe naczynia z całego pola. 
6. Jeśli się zgubicie, albo zrezygnujecie w trakcie- dajcie nam znać. Na każdej mapie jest nasz numer telefonu. Chcemy wiedzieć, że jesteście bezpieczni i nie pożarły Was wilki i niedźwiedzie.
7. Nie niszczcie, nie zrywajcie i nie ukrywajcie punktów. Bawmy się uczciwie, żeby potem wszyscy nie wytykali palcami jednego Mariana z drugim, który zniszczył oznaczenia punktu.
8. Na terenie Lasów Państwowych nie można puszczać psów luzem. Bardzo prosimy Was o zastosowanie się do tej zasady, dla bezpieczeństwa Waszego psa i innych psów a także dlatego, że jak przyjdzie Pan Gajowy, Babcia, Wilk lub Czerwony Kapturek to możecie dostać mandat. A po co.

Minione spotkania

23.09.2017
Jezioro Dąbrze

19-20.07.2017
Jezioro Białe

17.06.2017
Młynki

13.05.2017
Mirachowo

25.03.2017

Starzyno

04.02.2017

Jezioro Dobre

26.11.2016

Kąpino Puszcza Darżlubska

15.10.2016 

Jezioro Borowo koło Nowego Dworu Wejherowskiego