Witamy na NaviDog.pl

NaviDog.pl to nazwa imprez dogtrekkingowych organizowanych przez PrzystanekAlaska.pl. Naszym założeniem jest to, aby spotkać się i aktywnie spędzić czas z psem, nawigując się po lesie z mapą. Chcielibyśmy, aby spotkania odbywały się w luźnej rodzinnej atmosferze, nie chcemy, aby była to rywalizacja sportowa :) 

Zapraszamy Was ze swoimi psami, jeśli nie macie psa możemy Wam wypożyczyć któregoś z naszych :) 

Poniżej znajdziecie kilka zasad naszych spotkań, oraz terminy planowanych spotkań :) 

Planowane spotkania

19-20.08.2017 - NaviDog Jezioro Białe (z noclegiem) :) 

Cześć! Ohoho! Przyszedł czas na prawdziwie wakacyjny NaviDog.pl :) Jest dwudniowy, bo start jest o 17:00 a później planujemy wieczorne ognisko, no i oczywiście kto chce to nocleg na polu biwakowym i imprezę do rana :) 

Szczegóły i bieżące info o spotkaniu znajdziecie na wydarzeniu na fb, o tu, tu: https://www.facebook.com/events/1091635380968266


1. Gdzie? 


Zapraszamy Was na gminne pole biwakowe nad jeziorem Białym. Jest to okolica Pomieczyna, bardzo ładne trasy, trochę leśne, trochę polne. 

Z centrum gdyni to niecałe 40 km, okolica jest bardzo fajna, duży parking i co najważniejsze- darmowy nocleg w namiotach :) 


2. Godzina startu


Startujemy o godzinie 17:00, bo jest szansa, że sk0ro lato, to będzie gorąco to nie chcemy, żebyście męczyli futra w południe. Proponujemy jednak być trochę wcześniej, żeby odebrać mapę, podpisać listę startową itp.


                             

     3. Jak się zapisać?


Prosimy o zapisywanie się tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FPNeqgCbLRKKcmrj-gkFxASJKe2C4jGglpHVxXeakFA/edit?usp=sharing Lista ta jest również lista osób do ubezpieczenia NNW, prosimy więc o wpisywanie pełnych imion i nazwisk wszystkich uczestników.

4. Wyżerka


Jak zawsze planujemy dla Was mały poczęstunek, ale jest to raczej prosty, ciepły posiłek, więc jesli macie jakąś specyficzną dietę, to bierzcie żarcie ze sobą- ognisko będzie do Waszej dyspozycji. Będziemy tez mieli dla Was herbatę na rozgrzanie po trasie.

5. Czy muszę mieć swojego psa?


Niekoniecznie, możemy użyczyć jedno z naszych futer, ale musimy mieć to info wcześniej- zapisując się na listę w polu "Imię psa" wpiszcie że chcecie psa od nas- lista dostępnych psów również tu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FPNeqgCbLRKKcmrj-gkFxASJKe2C4jGglpHVxXeakFA/edit?usp=sharing

6. Trasy

Proponujemy Wam 2 trasy: rekreacyjną ( ok. 10 km) i active ( ok. 20 km). Decyzję odnośnie pokonywanej trasy podejmujecie w momencie startu.

7. Hajsy


Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, ale czasem trzeba :) Możecie zapłacić za udział w NaviDOG.pl przelewem albo gotówką. Minus przelewu jest taki, że albo musicie zrobić go odpowiednio wcześniej, żeby zdążył się u nas zaksięgować, albo mieć przy sobie potwierdzenie przelewu. Plus przelewu jest taki, że jest taniej: 30 zł/ os dorosłą i 15 zł/ dziecko.  Oczywiście nadal możecie zapłacić na miejscu żywą gotówą, wtedy kosztuje to 35 zł/ os dorosłą i 20 zł/ dziecko. I tutaj prośba- miejscie w miarę odliczone hajsy :) Paragony za wpłaty na konto wystawiamy na bieżąco, będą one do odebrania podczas imprezy, paragony za wpłaty gotówkowe wystawiamy na miejscu i od razu damy Wam do łapki. Dane do przelewu to HODOR Natalia Matykowska ul. Zamenhofa 4/30 81-218 Gdynia nr rachunku   97 1750 0012 0000 0000 3632 9707 Raiffeisen Polbank.

8. Pogoda


Być może zastanawiacie się, co będzie jeśli będzie padać. Spieszymy z odpowiedzią- jak będzie padać, to będzie mokro, jak będzie upał to będzie gorąco. Nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwy strój, ubierzcie się więc odpowiednio do wyjścia w teren, może fajnie byłoby wziąć ze sobą latarkę, żeby w razie czego poświecić sobie jak się ściemni. Baza jest nad wodą, więc jest gdzie schłodzić sierściucha. 

9. Nagrody


Nagrody będą, ale są to raczej symboliczne upominki dla zwycięzców z każdej kategorii plus małe nagródki które rozdajemy za różne dziwne osiągnięcia. Nie powiemy jakie, bo sami jeszcze nie wiemy.

10. Co od nas dostajecie?


Dostajecie mapę w formacie A3, przygotowaną i oznakowana trasę, wyżerkę i mamy nadzieję, że fajnie spędzony czas :) No i nagrody, jeśli wygracie, albo załapiecie się na jedną z "dziwnych" kategorii.


11. Nocleg

Kto chce może zostać na noc. Jest to bezpłatne, gminne pole biwakowe, ale wiadomka, trzeba mieć swój namiot, karimatę i jakiś śpiwór. 
Parę zasad :) 

Choć cała impreza ma być w luźnej atmosferze, to jednak potrzebujemy zbioru kilku zasad, głównie ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa. Jest to więc strasznie poważny post, a zasady prezentujemy poniżej. 

1. Dzieci do lat 18 nie mogą samodzielnie iść "w trasę". Muszą iść razem z opiekunem w postaci osoby dorosłej. 
2. Pies biorący udział w Navi Dog powinien mieć aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie- fajnie, jakbyście mieli ze sobą książeczki.
3. Podczas pobierania mapy i zapisywania się na listę uczestników będziemy prosić Was o numery telefonu. Nie dlatego, że będziemy potem dzwonić do Was w nocy i zwierzać się z naszych sekretnych myśli, tylko chcielibyśmy mieć do Was kontakt, jeśli nie zameldujecie się na mecie.
4. Wiemy, że każdy w telefonie ma GPS i aplikacje typu Endomondo czy inne. Przyjmijmy, że nawigowanie się za pomocą GPS jest nieuczciwe i kto tak robi, ten trąba. 
5. Przygotujemy dla Was śmietniki i poprosimy, abyście z nich korzystali. Wasze śmieci zabieramy z pola po imprezie- ale łatwiej nam będzie zabierać worki ze śmieciami, niż zbierać opakowania po kiełbach i jednorazowe naczynia z całego pola. 
6. Jeśli się zgubicie, albo zrezygnujecie w trakcie- dajcie nam znać. Na każdej mapie jest nasz numer telefonu. Chcemy wiedzieć, że jesteście bezpieczni i nie pożarły Was wilki i niedźwiedzie.
7. Nie niszczcie, nie zrywajcie i nie ukrywajcie punktów. Bawmy się uczciwie, żeby potem wszyscy nie wytykali palcami jednego Mariana z drugim, który zniszczył oznaczenia punktu.
8. Na terenie Lasów Państwowych nie można puszczać psów luzem. Bardzo prosimy Was o zastosowanie się do tej zasady, dla bezpieczeństwa Waszego psa i innych psów a także dlatego, że jak przyjdzie Pan Gajowy, Babcia, Wilk lub Czerwony Kapturek to możecie dostać mandat. A po co.

Minione spotkania

17.06.2017
Młynki

13.05.2017
Mirachowo

25.03.2017

Starzyno

04.02.2017

Jezioro Dobre

26.11.2016

Kąpino Puszcza Darżlubska

15.10.2016 

Jezioro Borowo koło Nowego Dworu Wejherowskiego